Polisa na dożycie – co to jest?

Przy rozważaniu kwestii polis na życie pojawia się też kwestia takich na dożycie. Naprawdę spora ilość osób nie wie, czym różnią się od siebie te dwie polisy i co nam dają, dlatego w dzisiejszym wpisie chcielibyśmy poruszyć trochę tę kwestię i napisać kilka zdań na temat tego, czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie i w jakich przypadkach należy się na coś takiego zdecydować.

Polisa życie jest to polisa, którą wykupujemy dlatego, żeby zabezpieczyć naszą rodzinę na wypadek naszej śmierci. W takiej polisie z uposażenia nie korzysta nigdy osoba ubezpieczona, a jedynie jej rodzina w sytuacji, kiedy ubezpieczony członek rodziny po prostu odejdzie niespodziewanie.

Zabezpieczenie osoby ubezpieczonej

Z polisami na dożycie sprawa jest inna. Sama ta nazwa brzmi trochę nieciekawie i trzeba przyznać, że nie naprawa zbytnio optymizmem, jednakże kwestia tych polis powinna być dla wszystkich bardzo istotna. Chodzi w nich przede wszystkim o zabezpieczenie osoby ubezpieczonej w czasie, kiedy nie będzie już ona pracowała zawodowo. W momencie, kiedy ludzie przechodzą na emeryturę, ich dochody zazwyczaj diametralnie się zmniejszają. Oczywiście nie dotyczy to tych ludzi, którzy pracują w wojsku lub policji, czy też w spółkach państwowych, ale ci ludzie, którzy całe życie pracowali u prywatnych przedsiębiorców lub u siebie samych, dostają po prostu mniejsze emerytury. Natomiast ich potrzeby przecież nie zawsze maleją. Czasami jest tak, że są tak samo wysokie, jak kiedyś i to skutkuje tym, że trzeba mieć dodatkowe pieniądze, bo te z emerytury po prostu nie wystarczają. Nawet najlepsze ubezpieczenie na życie nie gwarantuje nam posiadania pieniędzy na starość. Natomiast polisy na dożycie tak.

Na co możemy przeznaczyć pieniądze?

Zgromadzone przez nas w ten sposób pieniądze mogą posłużyć na finansowanie leczenia na starość, na zakup jakiegoś sprzętu rehabilitacyjnego lub po prostu na realizowanie swoich marzeń, kiedy już nie musimy pracować. Z tego względu wiele osób decyduje się na to, żeby sobie taką polisę kupić i robią to zazwyczaj już około czterdziestego lub pięćdziesiątego roku życia. Ubezpieczenie na dożycie to znacznie więcej pieniędzy niż te, które dostaje się z rent i emerytur. Kwota jest różna, w zależności od tego, na ile się ubezpieczyliśmy, ale i tak możemy liczyć na to, że dostaniemy pieniądze, które pozwolą godnie żyć, a nie tylko czekać do następnej emerytury. Osoby będące w średnim wieku powinny o czymś takim pomyśleć, bo teraz coraz więcej osób się ubezpiecza i ubezpieczenia te dają gwarancję spokojnego snu i pomocy w razie potrzeby.