Polisa na życie – co to jest?

Wiele osób zastanawia się, czym są tak naprawdę polisy na życie i na jakich zasadach to działa. Niestety produkty te nie są w naszym kraju jeszcze zbyt bardzo znane, a tym samym nie dziwi fakt, że nie każdy ma na ten temat wystarczającą wiedzę.

Jakiś czas temu polisa na życie znana była tak naprawdę tylko na zachodzie i tylko tam była popularna. Z racji tego, że teraz nasze życie przez cały czas poprawia swój poziom, otwieramy się na te zachodnie inspiracje i chcemy tak samo żyć lepiej, wygodniej, bezpieczniej i z większą ilością pieniędzy. To natomiast automatycznie przekłada się na jakość naszego życia. Wróćmy jednak do polisy, co to takiego jest i co nam daje?

Kto wykupuje takie polisy?

Polisa takowa wykupowana jest przez osoby, które chcą zabezpieczyć życie swoje i swoich najbliższych. Jeżeli mamy rodzinę, dzieci, żonę lub męża, to chcemy, żeby po naszej śmierci ta rodzina nie musiała się martwić o pieniądze. To natomiast prowadzi nas od razu do jasnego wniosku, że aby osiągnąć taki efekt, musimy przede wszystkim postawić na rozwiązanie, które zabezpieczy tą przyszłość najbliższych. Wiele osób myśli sobie, że skoro oni umrą, to nie muszą się już niczym przejmować, a ludzie na tej ziemi niech radzą sobie sami. Jednakże nie jest to takie proste, jedni nie martwią się całkiem o to, co stanie się z ich najbliższymi, inni natomiast interesują się tym i leży im na sercu los ich rodziny. Polisa na życie kalkulator pozwala nam więc zyskać pewność co do tego, jak będzie wyglądała przyszłość naszych najbliższych, kiedy my już odejdziemy.

Wysokość składek

Podpisując umowę na polisę na życie jest nam wyznaczana odpowiednia składka, którą musimy zapłacić raz na miesiąc, raz na rok lub raz na pół roku. Dzięki temu wpłacamy ubezpieczycielowi odpowiednią ilość pieniędzy, a on ma za zadanie ustalić nam próg ubezpieczeniowy, czyli ilość pieniędzy, jakie nasza rodzina dostanie na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Tutaj oczywiście indywidualne ubezpieczenie na życie może mieć różną wysokość. Raz jest to kilkaset tysięcy, innym razem nawet kilka milionów. Jednakże żeby taka polisa była wypłacona, konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków, czyli śmierć osoby ubezpieczonej musi nastąpić w sposób, który opisany jest w umowie. Nie może być to śmierć naturalna w wieku późniejszym, tylko śmierć przedwczesna lub spowodowana jakimś wypadkiem. Tylko wtedy zostaje nam to uznane. Z polis takich korzysta coraz więcej osób i coraz więcej osób też rozumie, jak to ważne, żeby się ubezpieczyć, tym bardziej przez osobę, która jest jedynym żywicielem rodziny.