Czy leasing firmowego auta się opłaca?

Przedsiębiorcy, którzy chcą nabyć firmowy samochód, ale nie mogą jego zakupu sfinansować ze środków własnych mają obecnie kilka różnych rozwiązań do wyboru. Do tych, które cieszą się obecnie dużą popularnością zalicza się leasing. Jakie są zalety tego rozwiązania? Czy jest ono rzeczywiście korzystne dla firm?

Co to za rozwiązanie: leasing?

Pod względem prawnym leasing jest umową nazwaną. Jej istota polega na odpłatnym użytkowaniu przez leasingobiorcę przedmiotu leasingu. Przedmiotem leasingu mogą być bardzo różne przedmioty, linie produkcyjne, biurowe wyposażenie. Wyjątkowo często w Polsce przedmiotem leasingu są samochody. Mogą to być zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe oraz dostawcze. Niektórzy leasingodawcy umożliwiają wzięcie w leasing także motocykli. Umowa między leasingobiorcą a leasingodawcą jest zawiera na ściśle określony czas.

Czy leasing firmowego auta się opłaca?

Popularność leasingu w Polsce przyczyniła się do powstania wielu instytucji finansowych oferujących leasing auta. Jedną z tych instytucji jest Santander Consumer Multirent.

Jaka jest oferta tej marki?

Brand ten oferuje swoim potencjalnym klientom leasing operacyjny. Dla klientów biznesowych jest on bardziej korzystny niż leasing finansowy. W przypadku leasingu operacyjnego przedsiębiorcy mogą wliczyć w koszt prowadzenie firmy większość wydatków z nim związanych. Mają prawo wliczyć w koszty prowadzenia działalności między innymi czynsz inicjalny oraz poszczególne raty leasingowe. Bardzo korzystnie jest im naliczany również podatek VAT. Przedsiębiorcy nie muszą go płacić jednorazowo, ale w comiesięcznych ratach. Są one doliczone do rat leasingowych.

Zawarcie umowy leasingowej z Santander Consumer Multirent nie zajmuje wiele czasu. Formalności zostały bowiem ograniczone do niezbędnego minimum. Co więcej, obecnie umowa leasingowa może zostać podpisana w czasie wideokonferencji. Klienci mogą liczyć też na dodatkowe produkty.

Leasing operacyjny auta dla firmy jest alternatywą dla bankowego kredytu. Co ważne, zawarcie umowy leasingowej nie obniża zdolności kredytowej firmy.