Jak wybrać właściwe ubezpieczenie podróżne?

Każdy wyjazd wakacyjny powinien zostać poprzedzony zakupem ubezpieczenia na podróż. Jeśli chcemy zapewnić bezpieczeństwo i spokój sobie i swojej rodzinie podczas urlopu, ubezpieczenie turystyczne jest absolutną koniecznością. Skutki jego niewykupienia mogą wielokrotnie przewyższyć koszt zakupu polisy.

Jeśli wybieramy się na wakacje z biurem podróży, to zazwyczaj sprawa ubezpieczenia jest prostsza, ponieważ najczęściej agencja turystyczna, z której usług korzystamy, załatwia tę kwestię za nas. Koszt ubezpieczenia jest wtedy wliczony w cenę całego wyjazdu. Powinniśmy jednak każdorazowo sprawdzić, szczególnie jeśli korzystamy z usług biura podróży, z którym nigdy wcześniej nie podróżowaliśmy, czy na pewno ubezpieczenie jest zapewnione. Może się również zdarzyć, że ubezpieczenie oferowane przez biuro nie do końca nam odpowiada, ponieważ jego zakres jest zbyt wąski. Nie ma wówczas najmniejszego problemu, aby dodatkowo samodzielnie się ubezpieczyć, zapewniając sobie tym spokojny wypoczynek.

Jak wybrać właściwe ubezpieczenie podróżne?

Sprawa z ubezpieczeniem robi się trudniejsza, jeśli samodzielnie planujemy podróż za granicę. Wybór i zakup ubezpieczenia należy wtedy wyłącznie do nas, nikt nas w tym nie wyręczy. W jaki sposób wybrać dobre, odpowiednie dla nas ubezpieczenie na podróż?

Przede wszystkim niech cena nie będzie dla nas najważniejszym kryterium. Pamiętajmy, że koszty leczenia za granicą są naprawdę spore. Nawet jeśli będziemy potrzebowali pomocy specjalisty jedynie przy tak powszechnej i nieskomplikowanej chorobie jak na przykład zatrucie pokarmowe, to taka usługa może kosztować już kilkaset euro. A co dopiero przy poważniejszym schorzeniu, wymagającym bardziej skomplikowanego leczenia, a czasem nawet pobytu w szpitalu! Podobne transport medyczny potrafi kosztować krocie – i to w Europie, a co jeśli planujemy podróż gdzieś dalej?

Wyobraźmy sobie ile może kosztować przewiezienie chorego do Polski na przykład z Ameryki Południowej czy Azji. Dlatego kupując ubezpieczenie turystyczne powinniśmy mieć pewność, że kwota, na którą ono opiewa, wystarczy na pokrycie wszystkich niezbędnych kosztów i nie będzie konieczności dopłacania. Tylko w ten sposób sprawimy, że nasze podróże wakacyjne będą bezpieczne i spokojne.