Rozszerzone ubezpieczenia dla samochodu

 Wszyscy znamy podstawowe ubezpieczenia, z jakich można korzystać na drodze. Jest to oczywiście ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie AC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej powstającej w związku ze zdarzeniami drogowymi, jak również ubezpieczenie skutków nieszczęśliwych zdarzeń obejmujących nasz samochód – coś się uszkodzi, to ubezpieczenie naprawi. Coraz częściej jednak ubezpieczyciele oferują nam różne dodatkowe i rozszerzone warianty ubezpieczeń, z których naprawdę warto skorzystać.

Rozszerzone ubezpieczenia dla samochodu

Opony i szyby

 Bardzo ciekawe są ubezpieczenia samochodowe skupiające się na szybach i oponach. Są to elementy, które bardzo łatwo mogą ulec uszkodzeniu, przez co pokrywanie szkód z typowego ubezpieczenia autocasco mogłoby być kłopotliwe. Najechanie na gwóźdź sprawiłoby, ze już nie jesteśmy kierowcą bezszkodowym i tracimy nasze zniżki. Mała katastrofa. Podobny byłby efekt kamyka wystrzelonego w nasze szyby spod tira jadącego szybko po autostradzie. Nie o to nam chodzi, kiedy decydujemy się na ubezpieczenia samochodowe. Ubezpieczenia szyb i opon pozwalają nam wyłączyć te dwa elementy z ochrony ogólnej i traktować je jako osobne, nie związane z resztą pojazdu czynniki.

Mini ubezpieczenie dla bezpiecznego kierowcy

  Ubezpieczenia samochodowe czasami widziane są jako konieczne zło, ponieważ uważamy się za dobrych kierowców i do tego mało jeździmy, przez co nawet jeśli ktoś inny miałby doprowadzić do tragedii, ryzyko tego jest naprawdę niskie. Ale mimo wszystko, jeśli nie chcemy pozostać bez ochrony, musimy kupować drogie ubezpieczenia samochodowe typu autocasco. Na szczęście nie jest to już konieczne, ponieważ można skorzystać z ubezpieczenia mini autocasco, którego zadaniem jest zabezpieczenie kierowcy przed kradzieżą, zniszczeniem samochodu w wyniku wandalizmu lub jego totalnym skasowaniem na drzewie. Wszystkie drobne stłuczki, które nie zdarzyły nam się w karierze kierowcy jeszcze nigdy, nie są objęte ubezpieczeniem, ale za to koszt roczny składki jest wręcz śmieszny w porównaniu ze standardowym pakietem.

Szukasz rozszerzonych ubezpieczeń i atrakcyjnych ofert? Znajdziesz je na stronie https://mtu24.pl/ .