O pożyczce na zakup samochodu

Udzielanie kredytów i pożyczek to podstawowa oferta każdego krajowego banku. O udzielenie pożyczki czy kredytu możemy zwrócić się także do działającego na terenie naszego kraju jednego z oddziałów banków zagranicznych. Duża konkurencja między bankami wymusza na nich przygotowanie szerokiej i różnorodnej oferty. Wśród udzielanych przez banki kredytów są również celowe – wśród nich są pożyczki przeznaczone na zakup samochodów.

Dlaczego pożyczka, a nie kredyt?

Wiele osób nie wie, że specjalna pożyczka samochodowa to rozwiązanie, które opłaca się o wiele bardziej niż wzięcie popularnego kredytu gotówkowego. W porównaniu z tym kredytem pożyczka na samochód jest po prostu zdecydowanie tańsza. Oprocentowanie pożyczek udzielanych na zakup samochodu wynosi około 2,99 % w skali roku. Jest to oprocentowanie nominalne. O tym, jaki jest realny koszt pożyczki więcej powie nam rzeczywista roczna stopa oprocentowania czyli RRSO. W przypadku pożyczki na samochód RRSO wynosi około 11,21%.

O pożyczce na zakup samochodu

Jakie auto można kupić?

Zaletą pożyczki przeznaczonej na zakup samochodu jest nie tylko niskie oprocentowanie. Jej zaletą jest także to, że pieniądze można przeznaczyć na zakup także innych pojazdów. Co ważne, środki z tego kredytu można przeznaczyć na zakup nowego lub używanego samochodu. Co więcej, mogą to być samochody, które zostały sprowadzone do Polski z zagranicy.

Jak dostać pożyczkę?

Pożyczkę mogą otrzymać osoby, które mają odpowiednią zdolność kredytową. Jest ona oceniana przez bank na podstawie dołączonego przez klienta zaświadczenia o dochodach. Banki udzielające pożyczek na zakup samochodów czy innych pojazdów wymagają dołączenia także dokumentów, które dotyczą danego pojazdu. Niezbędny jest oczywiście także dokument potwierdzający tożsamość osoby składającej wniosek o pożyczkę. Może to być nie tylko dowód osobisty, ale również paszport. W przypadku pożyczki na samochód nie jest wymagane poręczenie osób trzecich. Zabezpieczeniem pożyczki jest zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie. Dla samochodu należy wykupić polisę Autocasco.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.scmultirent.pl