Przecinarki do betonu: urządzenie niezbędne na każdej budowie

Ręczną, elektryczną lub spalinową przecinarkę rzadko kojarzymy z urządzeniem do przecinania betonu. Tymczasem okazuje się, że przecinarka do betonu jest urządzeniem, bez którego trudno jest sobie wyobrazić wykonanie wielu prac podczas budowy nowych budynków.

Możliwości wykorzystania przecinarek

Przecinarki do betonu można wykorzystać nie tylko do cięcia betonu, także tego zbrojonego. Są to urządzenia bardzo przydatne także do cięcia innych twardych materiałów budowlanych. Przecinarki idealnie sprawdzają się do precyzyjnego cięcia kostki brukowej, płyt chodnikowych, asfaltu, terakoty i glazury. Niektóre modele sprawdzają się także do cięcia rur.

Przecinarki do betonu: urządzenie niezbędne na każdej budowie

Rodzaje przecinarek

Na rynku przecinarki służące do cięcia betonu dostępne są w różnych rodzajach. Do tych, które wybierane są naprawdę bardzo często należą ręczne przecinarki spalinowe. Są to urządzenia niezawodne i bardzo wydajne. Wielu czołowych producentów tych przecinarek dokłada wszelkich starań, aby praca tymi urządzeniami była komfortowa i bezpieczna. Przywiązują także bardzo dużą wagę do ochrony środowiska naturalnego. Wśród ręcznych przecinarek do cięcia betonu wyróżnić można 3 podstawowe typy: przecinarki z silnikiem spalinowym, z silnikiem elektrycznym oraz przecinarki hydrauliczne. Wszystkie mają bardzo wysokie parametry techniczne, ale różne możliwości wykorzystania. Najbardziej mobilne są przecinarki z silnikiem spalinowym. Mogą być używane wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej lub tam, gdzie podłączanie urządzenia do energii elektrycznej jest wyjątkowo niebezpieczne. Ręczne pilarki do betonu z silnikiem spalinowym wykorzystują nie tylko budowlańcy, ale także służby ratunkowe, przede wszystkim straż pożarna. Ich minusem jest to, że emitują one dużo zanieczyszczeń. Warto więc pamiętać o tym, że niektórzy producenci stosują w nich rozwiązania zmniejszające zarówno zużycie paliwa jak i emisję spalin. Niektórzy stosują także tłumiki tłumiące hałas oraz systemy, które zmniejszają drgania urządzenia.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/

Dodaj komentarz