Informacje o leasingu operacyjnym, które warto znać

Leasing to jedna z form finansowania maszyn, urządzeń biurowych, maszyn, samochodów. Wśród polskich przedsiębiorców zdecydowanie największa popularnością cieszy się leasing samochodów. Leasing nie wymaga bowiem angażowania środków własnych, nie powoduje też zmniejszenia zdolności kredytowej.

Rodzaje leasingu samochodowego

Przedsiębiorcy, którzy interesują się leasingiem samochodowym do wyboru mają dwie formy: leasing operacyjny i finansowy. Ten pierwszy jest wśród przedsiębiorców bardziej popularny, a więc niektóre firmy nie mają w ofercie leasingu finansowego. Plusem leasingu operacyjnego jest między innymi to, że wszystkie raty przedsiębiorca może wliczyć w koszt uzyskania przychodu. Nie musi też jednorazowo płacić podatku VAT; zostanie on wliczony w poszczególne raty leasingowe.

Informacje o leasingu operacyjnym, które warto znać

Jakie pojazdy mogą być przedmiotem leasingu?

Umowa między leasingodawcą a leasingobiorcą może dotyczyć nowych i używanych samochodów osobowych. Wiek używanych aut nie powinien przekraczać 8 lat. Duże firmy leasingowe oferują również leasing samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t.

Dodaj komentarz