Polisa AC

Polscy ubezpieczyciele mają naprawdę wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne. W aktualnej ofercie znajduje się nie tylko ubezpieczenie OC, które jako jedyne jest obowiązkowe.

Oferta polis nieobowiązkowych, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego jest naprawdę niemała. Wśród nich znajduje się ubezpieczenie AC. Jest to jedno z tych ubezpieczeń, które wśród kierowców cieszy się naprawdę niemałą popularnością. Zobaczmy, jaką ochronę zapewnia.

Polisa AC

Przed czym chroni nas polisa AC?

Ubezpieczenie AC zapewnia ochronę na wypadek kradzieży auta bądź jego elementów. Decydując się na wykupienie tej polisy, można być pewnym, że zyskuje się ochronę również przed uszkodzeniami auta. W grę wchodzą uszkodzenia zarówno na skutek działania osób trzecich, jak i sił przyrody. Na wypłatę świadczenia mogą liczyć między innymi ci, którym auto zniszczy na przykład grad.

W jakich sytuacjach polisa nie działa?

Jak w przypadku każdego ubezpieczenia, tak również w przypadku AC, ubezpieczyciele stosują szereg wyłączeń. Jeśli zaistnieją, świadczenie nie zostanie wypłacone. I tak jeśli dojdzie do kradzieży auta, ale okaże się, że w samochodzie zostawiliśmy kluczyki, nie dostaniemy ubezpieczenia. Podobnie wówczas, gdy uszkodzimy auto podczas jazdy pod wpływem alkoholu. Polisa nie obowiązuje, jeśli uszkodzenia samochodu wynikają z jego normalnej eksploatacji bądź są konsekwencją wad fabrycznych. Wszystkie informacje dotyczące wyłączeń znaleźć można w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czyli tak zwanych OWU. Jest to dokument, który należy bardzo dokładnie przeczytać, nie pomijając żadnych z jego zapisów. Jeśli coś pozostaje niejasne, koniecznie trzeba dopytać przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej. To najprostszy sposób, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Ubezpieczenie AC to polisa, która naprawdę może się przydać. Niestety, nie każdy może z niej korzystać. Na ogół AC adresowane jest do posiadaczy samochodów nie starszych niż dziesięć lat. Kiedy jednak mamy już polisę, możemy ją kontynuować mimo tego, że wiek auta przekroczył już tą granicę.

Dodaj komentarz