Świeradów-Zdrój – atrakcje i apartamenty

Na polskiej mapie turystycznej powoli wyrasta nowa gwiazda. Jest to zlokalizowany trochę na uboczu Świeradów-Zdrój, miasto uzdrowiskowe w powiecie lubańskim. Liczy sobie ono zaledwie cztery i pół tysiąca rozrzuconych na dużym obszarze mieszkańców, ale liczba ta będzie w najbliższym czasie wyraźnie rosła, zwłaszcza w sezonie. Powstają tu bowiem imponujące inwestycje deweloperskie, w tym przede wszystkim apartamenty apartamentypiano.pl, czyli znakomite miejsce do wynajmowania lub kupienia apartamentu pełniącego rolę drugiego mieszkania.

Na narty i na zabiegi

Świeradów-Zdrój – atrakcje i apartamenty

Świeradów-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym. Korzysta przede wszystkim z umiarkowanego klimatu górskiego charakterystycznego dla całej okolicy, jak również z bogatych torfowisk tych ziem. Są one podstawą swoistej agroturystyki regiony, gdyż wielu lokalnych przedsiębiorców otworzyło swoiste łazienki, w których oferuje swoim gościom unikalne zabiegi z wykorzystaniem torfu. Jest to SPA na światowym, unikalnym poziomie.

Za największą atrakcje miasta uchodzi jednak Ośrodek Ski&Sun Świeradów-Zdrój, czyli położony na zboczu Stogu Izerskiego ośrodek teoretycznie narciarski z kolejką gondolową. Dlaczego teoretycznie narciarski? Ponieważ jego atrakcje nie ograniczają się tylko do nart i korzystanie z niego w miesiącach ciepłych jest równie wielka przyjemnością, co w zimie. Według tradycji stał tu kiedyś chram, polska świątynia sprzed czasów, kiedy polskie wierzenia zostały zastąpione przez mitologię żydowską. Poza nazewnictwem kilku obiektów w okolicy, nie pozostało jednak po niej nic wartego uwagi.

Apartamenty

Budowane w mieście apartamenty także można traktować jako atrakcję. Są to miejsca, które pozwalają nam na posiadanie drugiego domu w górach i odwiedzanie go zawsze wtedy, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Apartamenty znajdują się w prywatnym apartamentowce z własną ochroną i usługami concierge. Wielu właścicieli przynajmniej przez część roku wynajmuje swoje apartamenty, dzięki czemu znakomicie na nich zarabia.

Dodaj komentarz