Jaką lokatę terminową można założyć w banku?

Lokaty terminowe to produkt bankowy cieszący się bardzo dużą popularnością. Osoby, które chcą bezpiecznie ulokować swoje oszczędności bardzo często decydują się na uruchomienie właśnie lokaty terminowej. Pieniądze zdeponowane na lokacie procentują. Lokata to więc sposób na to, aby posiadane oszczędności pomnożyć.

Obecnie banki proponują klientom indywidualnym bardzo szeroki wybór lokat terminowych. Osoby zainteresowane tymi produktami mają do wyboru między innymi:

  • lokaty standardowe;
  • inwestycyjne;
  • nocne;
  • dynamiczne;
  • e-lokaty;
  • rentierskie.

Każda z tych lokat umożliwia ulokowanie środków pieniężnych na dogodny czas. Po zakończeniu czasu trwania lokaty przychodzi czas na cieszenie się z tego, że dostaliśmy więcej pieniędzy niż wpłaciliśmy.

Jaką lokatę terminową można założyć w banku?

Lokata standardowa

Jest produktem uniwersalnym skierowanym do wszystkich indywidualnych klientów. Lokaty standardowe ma w ofercie każdy bank. Większość banków umożliwia założenie lokaty standardowej od kwoty 1000 zł. W niektórych bankach minimalna suma, którą można zdeponować na standardowej lokacie to 500 zł.

Lokata inwestycyjna

To produkt, który jest połączeniem lokaty bankowej i gry na giełdzie. Na taką lokatę bardzo chętnie decydują się osoby, które dysponują sporym kapitałem, ale nie dysponują na tyle dużą wiedzą o funkcjonowaniu rynków finansowych, aby podjąć ryzyko inwestowania na giełdzie papierów wartościowych. Lokata inwestycyjna jest bezpieczna, banki ustalają oprocentowanie gwarantowane, zainwestowanych środków nie można stracić. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zysk będzie mniejszy od przewidywanego.

Lokata nocna

Bardzo charakterystyczna i dość nietypowa, gdyż lokatę uruchamia się po godzinie 15.00, a środki na niej zgromadzone są oprocentowane tylko przez kilka nocnych godzin. W ciągu dnia pieniądze są do całkowitej dyspozycji właściciela.

Lokata dynamiczna

Jest to lokata o zmiennej stopie procentowej. Wysokość oprocentowania rośnie razem z upływającym od jej założenia czasem. Oprocentowanie to może też spadać. Lokata dynamiczna jest długoterminowa.

Dodaj komentarz