Jakie ubezpieczenia warto mieć na wakacje?

Średnia cena polisy na wakacje to kilkadziesiąt złotych. Polisa powinna być dostosowana do potrzeb osoby ubezpieczającej się. Innego ubezpieczenia potrzebują osoby, które uprawiają sporty ekstremalne. Taka polisa jest niepotrzebna osobom, które w trakcie urlopu zamierzają wylegiwać się na leżaku. Jaką polisę wybrać?

W trosce o zdrowie

O ubezpieczeniu nie muszą myśleć osoby, które urlop będą spędzać w kraju. Wyjeżdżając do jednego z krajów Unii Europejskiej lub stowarzyszonych (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) wyrabiamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która potwierdza prawo do korzystania na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia ze świadczeń medycznych. Wniosek o wydanie karty składamy w wojewódzkim oddziale NFZ. Uwaga! W niektórych państwach za świadczenia medyczne trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa kosztów transportu do Polski po wypadku czy chorobie, nie obowiązuje poza Europą. Dlatego przed wyjazdem na urlop za granicą warto wykupić ubezpieczenie, które obejmie koszty leczenia i transportu medycznego.

Jakie ubezpieczenia warto mieć na wakacje?

Ubezpieczenie bagażu

Podróżując warto zadbać również o swój bagaż. Ubezpieczenie bagażu to polisa, która obejmuje ochroną jego zagubienie, zniszczenie lub uszkodzenie. Polisa nie chroni jednak przed skutkami naszej niefrasobliwości, nie możemy liczyć na odszkodowanie, jeśli zaginie nam bagaż, który pozostawiliśmy bez opieki.

Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu

Nie możemy wszystkiego przewidzieć i zaplanować. Może się okazać, że będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu, gdyż zachorował ktoś z najbliższej rodziny. Zwrot kosztów, które ponieśliśmy z związku z planowaną podróżą zapewni nam ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu. Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu może obejmować również zwrot kosztów za okres wyjazdu, którego nie wykorzystaliśmy z uwagi na konieczność wcześniejszego powrotu. Katalog zdarzeń, za które towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie ujęty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Dodaj komentarz