Inwestycja w fundusze

Nasze pieniądze nie są inwestowane byle jak, ale w sposób przemyślany i wielokrotnie sprawdzony. Banki, czy inne instytucje finansowe nie mogą sobie pozwolić na plagi strat. Kiedy większość klientów funduszu traci na swoich inwestycjach, wtedy nowi partnerzy nie mają jakichkolwiek zamiarów wstępowania do niego – aby uniknąć takowych, przykrych sytuacji, właściciele banków współpracują ze specjalistami, ludźmi obeznanymi w rynku i giełdzie oraz w różnego rodzaju inwestycjach, którzy wiedzą jak sprawdzać tfi notowania czy też jak analizować ranking funduszy inwestycyjnych.

Inwestycja w funduszePrzede wszystkim są to maklerzy, którzy na życzenie kupują dla nas akcje firm. Zakupami takimi kierują inni wykwalifikowani pracownicy, zatrudniani przez placówkę finansową.

Aby wyjść naprzeciw klientom, niektóre banki oferują możliwość samodzielnego wyboru akcji, notowań i inwestycji, w które chcemy ulokować swoje środki. Mało ludzi decyduje się jednak na taką możliwość, ponieważ zwyczajnie nie znają się na kursach giełdowych. Tacy „niedzieli” maklerzy mogą bardzo dużo stracić. Według bankowców lepiej jest zaufać doświadczonemu i wykształconemu człowiekowi, który zna się na tym co robi. Tym bardziej, jeżeli jego pomoc jest oferowana zupełnie darmowo przez bank, albo jest po prostu wliczona w koszty utrzymania funduszu, które i tak musimy zapłacić. Warto wybrać więc najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych.

Dla kogo stworzone są fundusze?

Prawo gospodarcze nie określa jednoznacznie, kto może zapisać się do funduszu i jakie warunki musiałaby spełniać taka osoba. Większość tych predyspozycji zależy całkowicie od banków i od tego, na jaki rodzaj klientów są nastawione. Istnieją różne placówki finansowe, różne towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Jedne przyciągają do siebie milionerów z ogromnymi sumami, którzy chcą posiąść jeszcze większe środki finansowe. Większość funduszy jest przeznaczonych jednak dla zwykłych, szarych ludzi, którzy chcą po prostu zainwestować swoje pieniądze i dorobić do codziennej pensji.

Odpowiedź na pytanie, kto może zapisać się do funduszu jest więc bardzo prosta: każdy. Oczywiście każdy, kto jest osobą prawną, nieograniczoną wiekiem i w pełni swobód obywatelskich. Popularne, szczególnie w Polsce jest lokowanie swoich pieniędzy w funduszu poprzez pracowników różnych firm i ich kierowników. Ma to wpływ na wysokość naszej przyszłej emerytury.

Znane są nam obowiązkowe OFE, czyli otwarte najlepsze fundusze emerytalne, ale poza tym, przyszły staruszek, czy staruszka może poświęcać co miesiąc, załóżmy sto złotych i przeznaczać je na fundusz inwestycyjny. Jaka radość będzie, jeżeli okaże się, że emerytura takiej osoby jest trzysta, czterysta, czy nawet pięćset złotych wyższa. Założenie funduszu inwestycyjnego to z pewnością operacja, która każdemu się spodoba i wyjdzie na dobre.

Dodaj komentarz