UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

May 24, 2019

Zalety wyjazdów językowych

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 11:20 am

Obozy związane z wyjazdami zagranicę czy nauką języka obcego stały się coraz popularniejszą alternatywą dla zwykłych kolonii czy obozów sportowych. Wynika to z większego znaczenia, jakie ma znajomość języka obcego dla naszych dzieci.

Nauka przyjemna

Wyjazdy językowe, to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. To połączenie leżenia na plaży, zwiedzania czy wędrowania z edukacją. Podczas aktywnego spędzania wolnego czasu dziecko cały czas ma kontakt z językiem. Na takich obozach nauka serwowana jest nie tylko w trakcie typowych lekcji, ale nawet przy okazji spędzania wolnego czasu. Nowych wyrażeń można uczyć się podczas zajęć sportowych, turystycznych, czy towarzyskich. W ten sposób dziecko w zupełnie inny, nieszablonowy sposób uczy się języka obcego. Sama formuła obozu jest uzależniona od tego, czy wyjazdy językowe odbywają się w Polsce, czy też za granicą. W czasie pobytu na obozie językowym w Polsce zajęcia odbywają się z native speakerem. Natomiast przebywając w innym państwie, nauka jest jeszcze bardziej efektywna, bowiem bardzo często uczestnicy obozu mieszkają z obcokrajowcami. W takim przypadku dziecko zostaje niejako zmuszone do mówienia w języku obcym.

Zwiedzanie i inny sposób nauki

Zwłaszcza wyjazdy językowe za granicę, to okazja na poznanie i zwiedzanie nowych miejsc. Odwiedzenie miasta lub kraju, w którym się jeszcze nie było plus zdobycie cennego doświadczenia językowego to naprawdę interesująca opcja. Podczas wypoczynku dziecko niejako zmienia w głowie definicje nauki języka obcego i uświadamia sobie, że może się go uczyć w zupełnie inny sposób, a sama nauka może być przyjemnością. W ten sposób możemy w dziecku zaszczepić chęć do nauki danego języka i sprawić, aby kojarzyła mu się ona pozytywnie. Kolejnym atutem tego typu wyjazdów jest możliwość nawiązania nowych znajomości z ludźmi, którzy pochodzą z zupełnie innych państw. Aby podtrzymywać te kontakty, nawet za pośrednictwem czatu czy innych narzędzi internetowych, dziecko nadal będzie musiało posługiwać się obcym językiem.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress