UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

June 10, 2018

Zalety ubezpieczenia AC

Filed under: Porady,Ubezpieczania komunikacyjne,Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 7:58 am

Zalety ubezpieczenia ACKażdy z kierowców musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jego fakt i wysokość opłat reguluje specjalna ustawa, a brak takowego wiążę się z dużymi karami finansowymi. Jednak na rynku istnieje też inna formuła ubezpieczenia, która jest dobrowolna. Czy warto ją wykupić i jakiego rodzaju ochronę nam zapewni?

Na czym polega ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC ma w zamyśle chronić nie sprawcę, ale ofiary wypadku. Ma być gwarancją dla osoby, która została poszkodowana, że nie będzie ona zmuszona do pokrywania kosztów naprawy samochodu, lub też leczenia z własnych rezerw finansowych. Ubezpieczenie to nie zapewnia jednak żadnej ochrony sprawcy wypadku lub kolizji. Tymczasem każdy z nas z rozmaitych powodów, może któregoś dnia mieć pecha i taki wypadek spowodować. Dla tych osób wymyślono właśnie dobrowolne ubezpieczenie AC.

Czym jest ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC zapewnia ochronę sprawcy zdarzenia i gwarantuje, że kiedy nasz samochód w wyniku wypadku z naszej winy, ulegnie zniszczeniu lub uszkodzeniu, to towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszt jego naprawy. Dodatkowo ta formuła ubezpieczenia chroni nas przed konsekwencjami wydarzeń losowych oraz skutków działań czynników atmosferycznych. Odszkodowanie dostaniemy tak w przypadku uszkodzeń wywołanych zderzeniem pojazdów, jak i kiedy na przykład nasz samochód ulegnie zniszczeniu w wyniku działania pioruna, gradobicia lub zostanie podtopiony przez nawałnicę czy powódź. Ochrona jest nam należna także wtedy, kiedy pojazd, którego jesteśmy właścicielami, zostanie skradziony. Odszkodowanie może być wypłacone tylko wtedy kiedy przepadnięciu ulegnie sam pojazd, ale też, gdy skradzione zostaną poszczególne części samochodu, takie jak opony, wycieraczki, czy sprzęt samochodowy znajdujący się wewnątrz pojazdu. Ostatecznie ubezpieczenie AC, gwarantuje nam wypłatę odszkodowanie, kiedy pojazd zostanie zdemolowany w wyniku aktów wandalizmu. Chodzi tu na przykład o rozbite szyby, urwane lusterka czy porysowany lakier na samochodzie. Te wydawałoby się niewielkie zniszczenia, mogą nas jednak kosztować wiele pieniędzy, o czym wie każdy posiadacz dobrego i wartościowego samochodu.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress