UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

January 28, 2019

Wybieramy kredyt gotówkowy

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 12:11 pm

Brak gotówki to poważny problem. O ile jest tylko chwilowy, na ogół nie stanowi większego problemu. Jeśli jednak zepsuła się nam lodówka czy pralka, a nie mamy dość pieniędzy żeby kupić nowe bądź musimy kupić dziecku wyprawkę do szkoły, pojawia się poważny problem. Na szczęście banki przychodzą z pomocą tym, którzy muszą załatać dziurę w budżecie. Rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, który obecnie ma w swojej ofercie każdy bank. Zobaczmy w związku z tym, na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać naprawdę dobry kredyt.

RRSO

Rzeczywista roczna stopa procentowa to kryterium, którego absolutnie nie można pominąć, wybierając kredyt. Dostarcza informacji na temat tego, ile faktycznie kosztuje nas kredyt, czyli jakie koszty musimy ponieść i ostatecznie ile oddać do banku. Informacja o rzeczywistej rocznej stopie procentowej zawsze znajduje się w umowie, którą podpisujemy z bankiem. Należy pamiętać, aby bardzo dokładnie się z nią zapoznać. Jeśli pojawiają się jakieś pytania, należy zadać je pracownikowi banku jeszcze zanim na umowie złożymy swój podpis. Wszystko po to, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Wybieramy kredyt gotówkowy

Dodatkowe wymagania

Wiele banków stawia swoim klientom dodatkowe wymagania. I tak warunkiem pożyczenia pieniędzy jest na przykład założenie konta osobistego w banku, od którego chcemy uzyskać kredyt gotówkowy. Jeśli takie konto jest darmowe, nic nie tracimy. Bank może jednak pobierać opłaty związane z prowadzeniem rachunku czy wydaniem karty bankomatowej. Tym, co banki stosują obecnie na porządku dziennym jest ubezpieczenie kredytu. Oczywiście nie ma się co dziwić, gdy jest to forma zabezpieczenia, który chroni bank przed stratą pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że wiele banków nie daje swoim klientom wyboru, co do ubezpieczyciela, sugerując podpisanie umowy ze wskazaną firmą ubezpieczeniową. Nie w każdym przypadku jest to rozwiązanie korzystne dla klienta. Dobrze więc znaleźć bank, który w tym względzie pozostawia nam pewną dowolność.

Wymienione czynniki to oczywiście nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę, wybierając kredyt.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress