UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

May 31, 2016

Usługi samochodowe, polisy

Filed under: Ubezpieczania komunikacyjne — o-ubezpieczeniach @ 6:45 am

Rynek ubezpieczeń samochodowych w Polsce rozwija się w dobrym tempie. Wszystko spowodowane jest tym, że na polskich drogach przybywa systematycznie samochodów.

Oznacza to, że ich właściciele, by móc się nimi poruszać zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem powinni posiadać ważne ubezpieczenie. Obowiązkowym ubezpieczeniem, które koniecznie trzeba wykupić jest polisa OC. Polisa tego rodzaju w towarzystwach ubezpieczeniowych nie różni praktycznie zakresem swojego działania. Firmy sprzedające je próbują więc poprzez oferowanie do nich różnego rodzaju dodatków sprawić, że będzie ona atrakcyjniejsza w oczach potencjalnego klienta.

Ceny ubezpieczeń

Ubezpieczenia OC są oferowane po niższych cechach dobrym kierowcom, którzy nie doprowadzają do kolizji, nie biorą udziału w wypadkach. Każdy kierowca udając się do towarzystwa ubezpieczeniowego otrzymuje teraz osobistego doradcę, który zawsze służy pomocą, dopasowuje ofertę do potrzeb i możliwości klienta. W ubezpieczenia OC bardzo często dodawany jest pakiet usług typu Assistance Wypadkowy. Ubezpieczenie nieobowiązkowe daje więcej możliwości, chroni przed większą liczbą niebezpieczeństw, ewentualnych zagrożeń. Do takich ubezpieczeń, które warto mieć, ponieważ sprawiają, że posiadanie samochodu wiąże się z mniejszą dawką stresu niewątpliwie trzeba zaliczyć przede wszystkim ubezpieczenie AC, potocznie nazywane autocasco.

Ochrona przed kradzieżą

Chroni ono na przykład przed kradzieżą lub usiłowaniem kradzieży. Jeżeli posiadamy markę samochodu, która jest popularnym celem wśród złodziei, taka opcja jet godna uwagi. Jest to bardzo praktyczne ubezpieczenie, ponieważ pozwala zredukować straty, koszty związane z wzięciem udziału w kolizji lub wypadku. Mniej rozwiniętą wersją ubezpieczenia AC jest minicasco. Jest ono znacznie tańsze, ale co z tym idzie swoim ubezpieczeniem obejmuje mniejszą ilość zdarzeń. Najczęściej można z niego skorzystać w momencie, gdy wysokość strat moich Z takiej polisy często korzystają młodzi kierowcy, którzy z racji braku doświadczenia na drogach nie mogą liczyć na tanie ubezpieczenie AC.

Zobacz więcej: www.mtu24.pl

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress