UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

July 31, 2017

Ubezpieczenie minicasco – największe zalety

Filed under: Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 6:03 am

Trzeba przyznać, że jeżeli jesteśmy kierowcami, to w naszym interesie jest to, aby po prostu nie doprowadzić do takiej sytuacji, w której nie będziemy mieli pewności, iż ubezpieczyciel nie da nam pieniędzy, gdy coś się stanie z naszym samochodem. W skrócie – ubezpieczenie minicasco jest jak najbardziej godne bardzo dużego zainteresowania. Przecież nie jesteśmy zapewne takim typem człowieka, który żyje chwilą. Każdy z nas zapewne dostrzega realia – a realia są takie, że o zniszczenie samochodu czy jego kradzież nie jest wcale trudno. Minicasco to okrojona wersja autocasco, więc siłą rzeczy płacimy mniejsze pieniądze.

Jeżeli wychodzimy z takiego założenia, że gra nie jest warta świeczki, to jesteśmy w bardzo dużym błędzie. W naszym interesie jest to, aby podpisać jak najszybciej umowę z ubezpieczalnią, dzięki czemu będziemy spali spokojniej. Po prostu będziemy mieli pewność, że jeżeli coś będzie nie tak, to nie dojdzie wcale do takiej sytuacji, w której będziemy zdani tylko i wyłącznie na siebie. Wielka szkoda, iż tak wielu Polaków traktuje temat dodatkowych ubezpieczeń po macoszemu…

Czy chodzi wyłącznie o pieniądze? Wiadomo, iż Polska nie należy do grona najbardziej zamożnych krajów w Unii Europejskiej, a więc faktycznie może nie stać nas na dodatkowe ubezpieczenie. Z drugiej zaś strony, przecież owe ubezpieczenia nie są znowu tak drogie. A przynajmniej mamy 100% pewności, że jeżeli coś będzie nie w porządku, to wcale nie dojdzie do takiej sytuacji, w której nie dostaniemy ani złotówki. Inna kwestia jest taka, że przecież nie każdy ubezpieczyciel w naszym kraju traktuje Polaków w należyty sposób. Niesamowicie istotne jest zatem to, aby bardzo dokładnie sprawdzić poszczególnych ubezpieczycieli. Z całą pewnością musimy sprawdzić ubezpieczycieli, sprawdzić to, którzy z nich są ogólnie znani z mimo wszystko bardziej przyjaznego podejścia do swoich klientów. Na całe szczęście nie brakuje raczej takich ubezpieczycieli. I to jest bardzo dobre.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress