UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

July 2, 2016

Ubezpieczenie dla dziecka

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 7:13 am

Dużo się słyszy o tym, że ludzi ubezpieczają się na życie lub posiadają dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Coraz częściej jednak tez słyszy się o tym, iż wielu ludzi decyduje się wykupić tak zwana polisę posagową.

Zwykle zakłada się ją z myślą o przyszłości dzieci. Polisa posagowa jest polisą, która pozwala systematycznie oszczędzać pieniądze. Bardzo często polisę taką zakłada się już po urodzeniu dziecka. Ale założyć ją można na każdym etapie życia dziecka. Nie ma tu żadnych ograniczeń.

Jaki jest cel polisy posagowej?

Celem tej polisy jest gromadzenie środków. Możliwe jest to dzięki temu, że jej poszczególne składki opłaca się systematycznie, co miesiąc. Wysokość poszczególnych składek jest ustalana indywidualnie. Mogą być one wyższe lub niższe w zależności od możliwości finansowych rodziców. Niekiedy istnieje możliwość podniesienia składki. Polisa posagowa ma to do siebie, iż wysokość składek nie jest jedynym czynnikiem, który decyduje o wysokości świadczenia końcowego. W dużej mierze odpowiada za to również długość okresu, przez jaki składki będą opłacane. Im jest on dłuższy, tym lepiej. Zwykle polisę posagową powinno opłacać się ciągle. Jednak w sytuacji kłopotów finansowych polisę można czasowo zawiesić. To bardzo dobre rozwiązanie. Zakończeniem polisy zwykle jest jakaś konkretna data. Niekiedy jej wyznacznikiem jest ważne wydarzenie w życiu dziecka. Zwykle o rozwiązaniu polisy decyduje rodzic i termin ten ustala się już przy podpisywaniu umowy.

Koniec polisy posagowej

Polisa posagowa zwykle kończy się w dniu 18 – tych urodzin dziecka, dnia w którym rozpoczyna studia lub samodzielne życie. Takie ubezpieczenie dla dziecka może zapewnić mu łatwiejszy start w dorosłą przyszłość. Może zapewnić środki na nowe mieszkanie lub inne niezbędne wydatki. To, że decydują się na nie rodzice, świadczy o ich przezorności i rozsądku. Dodatkowe pieniądze z polisy mogą bardzo się przydać, a jej opłacanie przez lata, nawet małymi kwotami, może przyczynić się do odłożenia sporej ilości pieniędzy. I oszczędzanie to może być wcale nie odczuwalne. Nie musi zbytnio obciążać domowego budżetu.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress