UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

October 4, 2019

Ubezpieczenia jakie można kupić dla samochodu

Filed under: Porady,Ubezpieczania komunikacyjne,Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 1:00 pm

Wykupione ubezpieczenie komunikacyjne to najlepszy sposób, aby zabezpieczyć samochód i siebie przed skutkami różnych nieprzewidzianych zdarzeń. W towarzystwach ubezpieczeniowych osoby zainteresowane ubezpieczeniami komunikacyjnymi mają do wyboru różne rodzaje polis. Zobaczmy, co znajdziemy w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych.

 

 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Jest to ubezpieczenie komunikacyjne, które ma w ofercie każde towarzystwo ubezpieczeniowe. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym; muszą je wykupić właściciele samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i skuterów. Osoba, która posiada ważną polisę OC może być pewna, że gdy wyrządzi osobom trzecim szkodę kierując pojazdem, finansowy ciężar jej naprawienia będzie obowiązkiem towarzystwa ubezpieczeniowego. Polisa OC zachowuje ważność przez 12 miesięcy. Składkę za ubezpieczenie OC kierowcy mogą rozłożyć na raty. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest ważne także zagranicą.

 

Assistance

To dodatkowe ubezpieczenie, które kupowane jest przez polskich kierowców coraz częściej. Posiadając polisę Assistance można liczyć na pomoc ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego w nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą przytrafić się w czasie podróży. Dobrze dobrana polisa Assistance powinna gwarantować nie tylko naprawę samochodu na miejscu zdarzenia, ale także holowanie, gdy naprawa na miejscu okaże się niemożliwa. Kupując polisę Assistance koniecznie należy zwrócić uwagę na limit kilometrów; bardzo często jest on inny w kraju, a inny poza jego granicami.

 

Autocasco

Także jest dodatkowym, dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Podstawowa polisa AC chroni na wypadek kradzieży samochodu lub elementów jego wyposażenia, zapewnia także odszkodowanie na wypadek uszkodzenia auta przez żywioły: pożar, powódź, opady gradu, huragan. Zakres ochrony może być zdecydowanie szerszy, oczywiście przełoży się na wysokość naliczonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe składki. Polisa Autocasco może działać tylko w kraju. Osoby dużo podróżujące za granicę powinny wybrać taką, która działa także zagranicą.

Dowiedz się więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress