UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

November 1, 2016

Szczególne rodzaje ubezpieczeń

Filed under: Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 1:48 pm

Jeśli chodzi o ubezpieczenia to wybór jest bardzo szeroki. Zasadniczo najczęściej kupowanym ubezpieczeniem jest polisa OC dla samochodu, bo jest to ubezpieczenie obowiązkowe.

Wszystkie inne, kupuje się dlatego, że się chce. Dodatkowe ubezpieczenia dyktowane są potrzebami, które ma się w danym momencie życia, albo takimi które sięgają dalszych perspektyw. Taki charakter ma przecież polisa ubezpieczeniowa na dożycie. Jej celem jest gromadzenie pieniędzy, z których będzie się korzystać w przyszłości. Podobnie działają ubezpieczenia posagowe. To ubezpieczenia, które pozwalają oszczędzać systematycznie i regularnie, bez specjalnego wpływu na naszą sytuację materialną, bo wysokość składek dla takich polis dobiera się do własnych możliwości.

Ubezpieczenia w czasie podróży

Szczególnym rodzajem ubezpieczeń są też ubezpieczenia podróżne. Takie polisy zazwyczaj zawiera się na krótki czas. Najczęściej jest to tydzień lub dwa. Podczas ustalania ich ceny zazwyczaj wchodzą w grę opłaty dzienne. Takie rozwiązania są najbardziej korzystne, bo nie każdy wyjazd trwa tyle samo. A przecież nie ma sensu ubezpieczyć się na pełne tygodnie, skoro wczasy trwają dni dwanaście na przykład. W przypadku podróży ubezpiecza się okres od dnia wyjazdu do dnia powrotu włącznie oczywiście.

Ubezpieczenie domu w jego budowie

Polisami, które kupuje się stosunkowo rzadko jest też ubezpieczenie domu w budowie. Taka polisa przeznaczona jest dla szczególnych sytuacji, które określa już sama jej nazwa. Dotyczy on budów domów i wszystkich zdarzeń, które w takich okolicznościach mogą zaistnieć. Kradzież materiałów budowlanych, zalanie budynku czy wybicie szyb to tylko niektóre czynniki, które decydują o wypłacie świadczenia. Nowym rodzajem ubezpieczeń są też te, które dotyczą sprzętu elektronicznego. Takie ubezpieczenia wydłużają czas ochrony gwarancyjnej. Zwykle zamiast dwóch lat wynosi ona wtedy pięć lat. Takimi ubezpieczeniami obejmuje się sprzęt RTV i AGD. Ich koszt to około 200 zł. Ciekawym rodzajem polis są te, które pozwalają zabezpieczyć przyszłość naszych bliskich. Taką polisą jest polisa na życie.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress