UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

March 3, 2019

Samodzielne obliczanie OC

Filed under: Ubezpieczania komunikacyjne — o-ubezpieczeniach @ 10:46 am

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi zawrzeć każda osoba, która jest właścicielem dowolnego pojazdu mechanicznego, zarejestrowanego na terenie Polski. Umowę na ubezpieczenie podpisuje się raz do roku z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Oznacza to zazwyczaj konieczność odwiedzenia agenta ubezpieczeniowego i przejrzenia stosownej oferty. Jednak współczesne narzędzia komunikacji takie jak Internet pozwalają nam na samodzielne obliczenie składki OC. Jeśli zatem nie masz ochoty na wykonywanie wielu połączeń telefonicznych i szukanie najtańszej składki, to po prostu oblicz OC samodzielnie bez konieczności ruszania się z domu.

Jak obliczyć ubezpieczenie?

Aby samodzielnie obliczyć OC, wystarczy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń samochodu. Aby go znaleźć, musimy jedynie wpisać odpowiednie słowa w dowolną wyszukiwarkę i bez problemu odszukamy odpowiednie strony, które udostępniają nam dane narzędzie. Sam kalkulator jest bardzo prosty w obsłudze i całość zadania, jakie musimy wykonać, sprowadza się do wykonywania poleceń systemu. Te zaś sprowadzać się będą do wpisywania poszczególnych informacji we wskazane przez system okienka. Kiedy już wypełnimy całkowicie formularz, system samodzielnie obliczy orientacyjną składkę, jaką powinniśmy zapłacić. Ważne jest jednak to, że formularz pracuje jedynie na danych, które zostały mu udostępnione. Jeśli zatem nie wpisaliśmy pewnych informacji lub skłamaliśmy w danym miejscu, to dostaniemy fałszywy obraz wysokości składki, która i tak zostanie zweryfikowana podczas podpisywania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Korzystanie z formularza jest bardzo wygodne

Przede wszystkim oszczędzamy tutaj czas i energię. Nie musimy wykonywać zbędnych telefonów, czy nawet jeździć do danego agenta ubezpieczeniowego. Wszystko zajmie nam dosłownie chwilę, a po wyliczeniu składki w wielu przypadkach możemy od razu przejść do podpisania umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. To zatem doskonałe rozwiązania dla osób, które mają mało wolnego czasu lub w ostatniej chwili podpisują umowę na ubezpieczenie.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress