UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

July 9, 2016

Różne rodzaje funduszy inwestycyjnych

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 7:38 am

Oszczędzanie jest obecnie bardzo na czasie. W trosce o bezpieczną przyszłość, która nie koniecznie muszą zagwarantować nam emerytury, coraz większa liczba osób, myśli o tym, jak pomnożyć swoje oszczędności. Każdy chciałby zarobić, jak najwięcej w jak najkrótszym czasie.

Dobrym na to sposobem jest inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Są one skuteczna metoda na pomnażanie oszczędności. Dla inwestorów początkujących, z nie zbyt bogatym portfelem inwestycyjnym, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są fundusze inwestycyjne otwarte.

Fundusze inwestycyjne zamknięte

Innym rodzajem funduszy inwestycyjnych są fundusze zamknięte. Te produkty inwestycyjne kierowane są dla inwestorów, którzy dysponują dużymi kwotami. W tego rodzaju fundusze inwestuje się naprawdę potężne sumy. Nie są one dostępne dla inwestorów małych. Dla nich zdecydowanie lepszą propozycją są fundusze parasolowe lub fundusze stabilnego wzrostu. To produkty, dzięki którym można inwestować nieduże pieniądze. Ich zaleta jest to, że nie niosą one ze sobą ryzyka utraty powierzonych środków lub jest ono naprawdę minimalne. Innym rodzajem funduszy, w które można inwestować są fundusze obligacji. Ich zasada jest to, iż za posiadane środki, kupuje się dane obligacje.

Wzrost i spadek obligacji

Wzrost ich ceny jest dla nas zapowiedzią zysku. Wszelkie obniżki cen obligacji, w stosunku do ceny ich zakupu, wiążą się ze startami dla ich posiadacza. Inwestowanie pieniędzy umożliwia także ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy. Tu środki powierzane do funduszu inwestowane są w kapitał danej spółki. Stając się kapitałem zakładowym, inwestowane są w celach rozwojowych. Inwestowanie w fundusze kapitałowe jest bezpiecznym sposobem na pomnażanie oszczędności. Daje ono zdecydowanie większe zyski niż przetrzymywanie pieniędzy na tradycyjnym koncie bankowym lub lokacie bankowej. Fundusze niekiedy wymagają dłuższego czasu inwestowania niż lokata, jednak przynoszą zdecydowanie bardziej wymierne zyski. To ważne dla osób, które chcą pomnażać oszczędności w sposób systematyczny i bezpieczny. Fundusze kapitałowe dają tego gwarancję.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress