UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

August 7, 2019

NNW komunikacyjne: ubezpieczenie, które warto mieć

Filed under: Ubezpieczania komunikacyjne — o-ubezpieczeniach @ 9:29 am

Firmy ubezpieczeniowe proponują dzisiaj kierowcom nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC. W swojej ofercie praktycznie wszystkie posiadają również ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. To polisa, której zakup bez wątpienia warto rozważyć. Zobaczmy, jaką ochronę zapewnia, a także jak ją wykupić.

Na jaką ochronę można liczyć?

Decydując się na wykupienie polisy NNW, możemy być pewni, że ochronie podlega zarówno nasze zdrowie, jak i życie. Świadczenie wypłacane jest wówczas, gdy na skutek nieszczęśliwego wypadku dojdzie do powstania uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci.

Kogo obejmuje ochrona?

Ubezpieczenie NNW zapewnia ochronę nie tylko kierowcy. Polisa obejmuje bowiem również pasażerów. Trzeba jednak pamiętać, że ich liczba nie może być większa niż ta, która dopuszczona została w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli pasażerów będzie więcej, polisa nie będzie działać, a tym samym w przypadku zdarzenia nie zostanie wypłacone świadczenie.

NNW komunikacyjne: ubezpieczenie, które warto mieć

Kiedy można liczyć na wypłatę świadczenia?

Ubezpieczenie obejmuje nie tylko te zdarzenia, które miały miejsce podczas poruszania się pojazdu po drodze. Kiedy do wypadku doszło podczas postoju bądź zatrzymania, również otrzymamy świadczenie. Podobnie wtedy, kiedy będziemy na drodze naprawiali samochód. Wielu ubezpieczycieli zapewnia ochronę również na parkingu, podczas wyjmowania bądź wkładania do samochodu bagaży. Ostateczny zakres ochrony uzależniony jest jednak od umowy, którą zdecydujemy się podpisać z ubezpieczycielem.

NNW online

Ciekawą propozycją dla wszystkich chcących kupić polisę NNW dla kierowców jest NNW online. To rozwiązanie, które nie wymaga nawet na chwilę wychodzenia z domu. Wystarczy tylko dostęp do Internetu, aby w zaledwie kilka kliknięć kupić polisę NNW. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne, które zapewnia niemałą oszczędność czasu.

Ubezpieczenie NNW to polisa, którą bez wątpienia warto mieć. Kiedy dojdzie do wypadku i poważnych konsekwencji zdrowotnych, pozyskane z polisy pieniądze można przeznaczyć na leczenie.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress