UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

September 29, 2016

Niezbędnik narciarza – ubezpieczenie narciarskie

Filed under: Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 1:44 pm

Narciarstwo jest sportem, którym pasjonuje się wiele osób. Niektórzy lubią oglądać narciarskie skoki czy wyścigi. Wiele osób aktywnie uprawia ten sport.

Choć szanse takie mają nieliczni, jednak ten rodzaj aktywności fizycznej cieszy się dużym powodzeniem. Nie każdy sobie może na taki sport pozwolić, bo sprzęt i ubranie, jakie jest tu konieczne jest dużo droższe niż ubezpieczenie narciarskie. A i o nim trzeba pamiętać. Bez niego lepiej odpuścić sobie szusowanie na zatłoczonym stoku. Bez względu na to, czy jeździ się dobrze, czy dopiero się zaczyna.

Ubezpieczenie na stoku narciarskim

O tym, jak niebezpiecznie może być na stoku, przekonał się już niejeden narciarz. Takie niebezpieczeństwa pojawiają się nie tylko z naszej winy. Mogą wynikać z nieuwagi innych osób, a przecież na stoku mało kiedy jest niewiele ludzi. Każdy chce wykorzystać sezon czy wyjazd i jeździć jak najwięcej. W takich sytuacjach nie trudno o wypadki i urazy. Nie da się ich całkowicie uniknąć, ale można się zabezpieczyć kupując ubezpieczenie na narty. Taka polisa jest konieczna, żeby na stoku czuć się bezpiecznie.

Ubezpieczenie a pomoc lekarska

Nie jest ona droga, a daje naprawdę wiele. W sytuacji, kiedy doznamy urazu lub będziemy potrzebowali pomocy lekarskiej, ubezpieczenie nam ja zapewni. Podobnie, kiedy przez nieuwagę wyrządzimy krzywdę innym osobom na stoku, takie ubezpieczenie może być pomocne. Jeśli oczywiście zawiera odpowiedni zapis o odpowiedzialności cywilnej. Zasadniczo takie zapisy pojawiają się w tego rodzaju polisach. Ta polisa ubezpieczeniowa jest do kupienia w każdym biurze ubezpieczeniowym. Jeśli na narty wyjeżdżamy z biurem podróży zwykle ono też proponuje nam takie ubezpieczenie w pakiecie. Warto jednak sprawdzić, czy zawiera ono wszystkie elementy, które decydują o naszym poczuciu bezpieczeństwa. Jeśli nie warto pokusić się o kupienie polisy dodatkowej. Nie będzie to duży wydatek, a my będziemy mieli pewność, że jesteśmy zabezpieczeni najlepiej jak się da. O takich polisach pamięta coraz więcej osób, które pasjonują się jazda na nartach. To bardzo rozsądne zachowania.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress