UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

July 1, 2019

Nietypowy angielski na Malcie – nauka bez stresu

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 7:15 am

Czy wyjazd za granicę po to, aby doskonalić znajomość języka angielskiego jest dobrym pomysłem? Oczywiście, że tak! Jeszcze przed zapisaniem dziecka na jeden z obozów językowych warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Czego zatem nauczy się uczestnik kursu i jak będzie zdobywał wiedzę?

Angielski nauczany niestandardowo

Już na wstępie wypada podkreślić, że dobre zagraniczne wakacyjne kursy językowe nie przypominają w niczym wyjazdów, w czasie których stosowane metody dydaktyczne są zbliżone do tych, jakie stosuje się w szkole. Owszem, takie kursy również są organizowane, lepiej ich jednak unikać, okazuje się bowiem, że nie są one skuteczne. Uczniowie, bez względu na swój wiek, po zakończeniu roku szkolnego, potrzebują odpoczynku od klasycznych podręczników, ćwiczeń gramatycznych i streszczania przeczytanych tekstów. Postawieni w sytuacji bez wyjścia, wykonują tego rodzaju zadania, trudno jednak spodziewać się po nich przesadnego entuzjazmu, a po samej nauce – efektów. Jak zatem powinna wyglądać wakacyjna nauka języka?

Tak naprawdę samo mówienie o uczeniu się jest tu pewnym nadużyciem, jeśli termin ten ma być używany w klasyczny sposób. Kurs językowy Malta zakłada przede wszystkim praktyczną naukę komunikowania się w obcym języku. Przewiduje też tworzenie takich sytuacji, które sprawiają, że korzystanie ze zdobytych właśnie kompetencji językowych odbywa się w naturalny sposób. Co więcej, w czasie pobytu na Malcie uczestnicy kursu sami dążą do poznawania nowych zwrotów i nadrabiania zaległości.

Satysfakcja na wielu płaszczyznach

Co decyduje o skuteczności kursów językowych organizowanych w tak niestandardowy sposób? Odpowiedzi na tak postawione pytanie może być kilka jedna z najważniejszych związana jest jednak z atmosferą, która towarzyszy kursowi. Język obcy staje się w czasie jego trwania nie pojęciem abstrakcyjnym, ale czymś, co chce się opanować dla siebie, niczym kolejny poziom w wymagającej, ale bardzo satysfakcjonującej grze. Bardzo często więc wakacyjny kurs językowy zmienia nastawienie do nauki samej w sobie.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/oboz-jezykowy/464,angielski-na-malcie

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress