Najważniejsze pytania stawiane przez osoby zainteresowane wykupieniem polisy turystycznej

Najważniejsze pytania stawiane przez osoby zainteresowane wykupieniem polisy turystycznej

Przed nami okres intensywnych wyjazdów wakacyjnych. Wiele osób już teraz zastanawia się nad wykupieniem polisy turystycznej. W związku z ubezpieczeniami turystycznymi wiele osób ma jednak poważne wątpliwości. Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania nurtujące osoby wykupujące polisę turystyczną.


Zależy to przede wszystkim od tego, czy zamierzamy spędzać urlop w kraju, czy za granicą. W przypadku, kiedy zamierzamy wypoczywać na terenie Polski, ochroną ubezpieczeniową jesteśmy objęci następnego dnia licząc o dnia zakupu polisy. W przypadku wyjazdów zagranicznych polisa obowiązuje na trzecim dzień od wykupienia polisy. Aby jednak ochrona ubezpieczeniowa zaczęła działać w tych terminach musimy zapłacić składkę.

Czy osoba ubezpieczająca się może sama wybrać zakres ochrony?

To jaki zakres ochrony zostanie wybrany należy tylko do osoby, która wykupuje ubezpieczenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe w tym zakresie niczego nie narzucają swoim klientom. Mają dla nich różne rodzaje polis z podstawowym, ale też z rozszerzonym zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Jak szerokim zakresem ochrony jesteśmy zainteresowani zależy między innymi od tego, gdzie i w jaki sposób (aktywnie lub nie) zamierzamy spędzać urlop. Zależy to od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupujemy polisę. Są nawet takie, które oferują polisy turystyczne na jeden dzień. Zazwyczaj nie ma problemu z wykupieniem polisy na cały czas urlopu, chyba, że przekracza on dwa miesiące. Wtedy najczęściej trzeba przed upływem sześćdziesięciu dni wykupić nową polisę.

Czy osoby starsze także mogą się ubezpieczyć?

W przypadku ubezpieczeń turystycznych towarzystwa ubezpieczeniowe nie wprowadzają górnej granicy wieku, od której wykupienie polisy turystycznej jest niemożliwe.Podane przykłady pytań to tylko część, które zadają osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia turystyczne. Te pytania padają najczęściej, dlatego to na nich skupialiśmy się najbardziej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *