UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

March 17, 2019

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu podróżnym?

Filed under: Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 5:43 pm

Wybierając się w podróż lub na zasłużony i wymarzony urlop, warto zadbać też o swoje bezpieczeństwo. Zapewni je nam ubezpieczenie podróżne. Możemy je wykupić dziś praktycznie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Zakres

Ubezpieczenie podróżne może mieć różny zakres ochrony, dostosowany do naszych potrzeb oraz możliwości. Najczęściej zawiera przede wszystkim zwrot wszelkich kosztów leczenia, które będziemy zmuszeni zapłacić, kiedy dojdzie do wypadku lub pojawi się jakakolwiek choroba. Chodzi tu nie tylko o doraźną pomoc lekarską, ale też opłaty, które wynikają z pobytu w szpitalu, leczenie ambulatoryjne, stomatologiczne, czy wszelkie koszty, które będziemy zmuszeni ponieść, jeśli chodzi o przetransportowanie pacjenta do Polski. Ubezpieczenie może też dotyczyć naszego majątku. W takim przypadku najczęściej chodzi o ochronę bagażu, który może zostać zgubiony przez linie lotnicze czy po prostu skradziony. W takim przypadku ubezpieczyciel zwróci nam sto procent zadeklarowanej wartości sprzętu znajdującego się w bagażu.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Koszt ubezpieczenia podróżnego zależy oczywiście od tego, jaki zakres ma sama polisa. Im zakres ochrony jest szerszy, tym więcej przyjdzie nam zapłacić za wykup ubezpieczenia. Kwota uzależniona jest także od czasu, przez jaki obowiązuje ubezpieczenie. Niektóre z nich wykupowane są tylko na sam okres wyjazdu. Może to być ubezpieczenie podróżne obowiązujące przez czternaście dni. Ich koszt rzadko przekracza kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Dużo droższe są te ubezpieczenia, które obowiązują przez cały rok. To formuła, z której chętnie korzystają na przykład osoby, które często podróżują za granicę jako kierowca lub w sprawach biznesowych. Najczęściej jednak cena ubezpieczenia wynika z czterech czynników. Przede wszystkim jest to zakresu świadczeń i wysokości limitów na poszczególne świadczenia, a także długość czasu ubezpieczenia i kierunek podróży. Ważny jest także cel wyjazdu. Inny będzie bowiem koszt ubezpieczenia, kiedy planujemy leżeć na plaży, a inny, gdy chcemy uprawiać sporty ekstremalne.

Dowiedz się więcej na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-podrozy/ubezpieczenie-radosc-odkrywania

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress