UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

April 2, 2019

Motywowanie pracowników: karty przedpłacone

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 1:21 pm

Dodatkowe świadczenia, które otrzymują pracownicy od swojego pracodawcy są doskonałym sposobem motywowania ich do bardziej efektownej pracy. Plusem dodatkowych świadczeń jest również to, iż pracownicy są bardziej lojalni – łatwiej ich zatrzymać. Dodatkowe świadczenia mogą być także świetną kartą przetargową w czasie rekrutacji nowych pracowników. Wielu pracodawców, którzy motywuje swoich pracowników dodatkowymi bonusami coraz częściej wybierane nowoczesne rozwiązania, takie jak na przykład karty przedpłacone.

Jak działa karta przedpłacona?

Karty przedpłacone w wielu zakładach pracy zastąpiły popularne kilka lat temu bony. Plusem kart przedpłaconych jest między innymi to, że to sam pracownik decyduje o tym na co wyda znajdujące się na karcie środki. Wiele spośród kart przedpłaconych jest wielokrotnego użytku; ich wystawca może zasilać je wielokrotnie. Wysokość kwot, którymi karty przedpłacone zostaną zasilone zależy tylko od ich wystawcy. Mówiąc o zaletach kart przedpłaconych warto jeszcze wspomnieć o tym, że ułatwiają one pracę osobom zatrudnionym w dziale kadr.

Jak można wykorzystać karty przedpłacone?

Zaletą kart przedpłaconych jest możliwość dokonywania nimi płatności zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych; oczywiście jest to możliwe tylko w sklepach, które dopuszczają płatności kartami. Rozwiązaniem jeszcze mało w Polsce popularnym są spersonalizowane karty przedpłacone. Tego typu kartami można dokonywać płatności jedynie u partnera biznesowego wystawcy, w określonym biurze podróży czy w sklepie. Coraz częstszą praktyką jest wręczanie kart przedpłaconych nie tylko pracownikom, ale także ich dzieciom na przykład z okazji Dnia Dziecka czy Mikołajek. Zakładów pracy, z których dzieci pracowników otrzymują paczki ze słodyczami jest już dzisiaj coraz mniej – zastąpiono je kartami przedpłaconymi.

Karty przedpłacone to coraz bardziej popularny sposób motywowania pracowników. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które jest korzystne zarówno dla pracodawców jak i pracowników.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress