UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

October 26, 2016

Minicasco – alternatywa dla ubezpieczenia AC

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 7:07 am

Każdy człowiek powinien mieć alternatywę. Nie inaczej jest w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeżeli nie stać nas na ubezpieczenie AC bądź z jakichś powodów uznajemy jednak, że taki wydatek jest w naszym przypadku całkowicie zbędny, zawsze możemy skorzystać z alternatywy. Chodzi o minicasco, czyli okrojoną wersję autocasco – zresztą jak sama nazwa wskazuje.

Oczywiście główna zaleta takiego rozwiązania jest taka, że ubezpieczenie jest o wiele tańsze, co szczególnie jest bardzo opłacalne w przypadku posiadania starszych samochodów, których wartość rynkowa nie jest na tyle duża, abyśmy mogli bez większego bólu się ubezpieczyć.

Gorsze warunki pomocy

Pamiętajmy poza tym o tym, że z uwagi na to, iż płacimy mniejsze pieniądze, to siłą rzeczy w razie problemów, będziemy mieli gorsze warunki pomocy, będą przysługiwały nam mniejsze pieniądze, do tego nie zawsze je dostaniemy. Ciężko jednak twierdzić, że to jakaś bardzo duża wada, bo przecież wszyscy wiemy, iż przynajmniej płacimy mniejsze pieniądze za to wszystko. Nie powinniśmy sądzić, iż w razie problemów ubezpieczyciel nie będzie miał nam nic do zaproponowania, bo jednak tak koniec końców, to minicasco jest naprawdę interesującą ofertą, która jest naprawdę godna bardzo dużego zainteresowania.

Więcej informacji na stronie www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/minicasco/

Załatwianie formalności

Gdzie warto załatwić wszystkie formalności związane z minicasco? W sumie nie będzie to jakoś zaskakujące – po prostu powinniśmy skorzystać z możliwości jakie dają nam serwisy internetowe umożliwiające wykupienie ubezpieczenia online. Bez stresu, bez wychodzenia z biura/domu, bez tracenia swojego czasu, a co najbardziej istotne, bez konieczności późniejszego uskarżania się na warunki. Przecież to chyba żadna tajemnica, że jeżeli załatwiamy coś w biurze, u agenta ubezpieczeniowego, mamy o wiele mniej czasu do namysłu. A tak, usiądziemy sobie bardzo wygodnie we własnym fotelu i bez najmniejszego problemu sprawdzimy wszystko. Znajdziemy takie oferty, które faktycznie są bardzo korzystne. Pod dosłownie każdym względem.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress