UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

October 30, 2016

Kup ubezpieczenie domu, unikniesz kredytu

Filed under: Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 1:46 pm

Kredyty są zobowiązaniami finansowymi, na które decyduje się wiele osób. Przyczyny ich brania mogą być bardzo różne i w wielu przypadkach są uzasadnione sytuacją życiową. Ludzie biorą kredyty na budowę domów czy kupno mieszkań.

Zdarza się, że pożyczają pieniądze, bo brakuje im na życie. Niekiedy pożyczki pokrywają niespodziewane wydatki. Zdarza się też, że kredyt jest konieczny, bo nie pamiętało się o tym, lub zlekceważyło kompletnie konieczność kupienia ubezpieczenia domu. I takie sytuacje niestety się zdarzają, kiedy nie posiada się polisy dla domu, a domu ulega uszkodzeniu, wtedy jego remont, odbudowa czy ponowne wyposażenie wymaga dodatkowych środków, które uzyskuje się z kredytów właśnie.

Dlaczego ludzie rezygnują z polis ubezpieczeniowych?

Duża liczba ludzi rezygnuje z ubezpieczania domów, bo są oni przekonani, że w ten sposób unikają wydatków, które nie mają szansy się zwrócić. Wielu z nich niestety ma okazję przekonać się o tym, że takie myślenie nie do końca jest właściwe. Ubezpieczenie nieruchomości i jej wyposażenia może mieć bardzo duże znaczenie dla sytuacji życiowej ludzi, kiedy dotknie ich coś, co wpłynie na stan domu czy mieszkania. Wtedy, jeśli nie mają oni ani ubezpieczenia, ani nie posiadają oszczędności jedynym rozwiązanie musi być kredyt. To nie tylko obciążenie finansowe. To zwykle rezultat własnej niefrasobliwości i nieprzezorności. Jeśli nawet taki kredyt uda się spłacić, zawsze jest on niepotrzebnym kosztem, którego można było uniknąć.

Co można zyskać dzięki kupnie polisy?

Takie szanse dawała odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. O tym, że oszczędzanie na ubezpieczeniach nie opłaca się przekonuje się codziennie wiele osób. Nie każda z nich doświadcza tego samego. Jednak każda z nich zyskuje tę świadomość, że rezygnacja z polis ubezpieczeniowych nie zawsze jest korzystna. Taki osoby zwykle, po nauczce d losu, już systematycznie płacą ubezpieczenia. Przynajmniej takie podstawowe. Bo one są lepsze, niż żadne. To jest pewne. Tym bardziej, że ubezpieczenia takie nie kosztują nie wiadomo ile. To zwykle koszt około 200 zł na rok. Nie są to sumy, których nie można wygospodarować.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress