UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

September 1, 2016

Kto powinien mieć AC ubezpieczenie?

Filed under: Ubezpieczania komunikacyjne — o-ubezpieczeniach @ 1:02 pm

Ubezpieczenie OC musi mieć każdy samochód, bez względu na to czy jego właściciel używa go codziennie czy tylko od święta. Nie każdy samochód musi mieć AC ubezpieczenie.

To polisa dodatkowa, o której zakupie decyduje się każdy indywidualnie. Takie polisy sprzedaje się w każdym biurze czy agencji ubezpieczeniowej. Można je też kupić przez Internet. Ale takimi polisami interesuje się nieduży odsetek osób. Głównie z tej przyczyny, że ubezpieczenie A jest kosztowne. Wynika to z faktu, iż ochrona, jaką zapewnia jest dosyć rozległa.

Odszkodowanie dzięki AC

Ktoś, kto kupi polisę AC może liczyć na odszkodowania w przypadku sytuacji, których OC nie obejmuje. Takimi są między innymi kradzież czy spalenie się samochodu. Do wypłaty odszkodowania z tytułu ubezpieczenia AC upoważnia również zalanie samochodu. Do takiego może dojść wskutek powodzi lub ulewnych deszczy. Odszkodowania z AC wypłaca się też w sytuacjach kiedy samochód uszkodzony zostanie przez czynniki atmosferyczne. Takimi może być grad, który bardzo często powoduje uszkodzenia karoserii samochodów, które stoją na wolnej przestrzeni. Poza tym ubezpieczenie AC gwarantuje świadczenie, kiedy nasz samochód zostanie uszkodzony na parkingu. O takie nie jest trudno, szczególnie w miastach, gdzie miejsca parkingowe są małe i o stłuczki i otarcia nie jest trudno i dochodzi do nich bardzo często.

Dla jakich samochodów ubezpieczeni AC?

Zwykle ubezpieczenie AC kupuje się dla samochodów o większej wartości. Nikt nie kupuje drogiej polisy AC dla samochodu, który ma kilkanaście lat i jeździ, bo jeździ. W takie polisy inwestują osoby, które mają drogie i nowe samochody. Wielu ubezpieczycieli, żeby zachęcić do kupowania tych polis decyduje się przenosić zniżki z OC na AC. Dzięki temu koszt ubezpieczenia jest mniejszy i zainteresowanie nim wzrasta. Takie ubezpieczenie w przypadku dobrych samochodów może kosztować nawet ponad tysiąc złotych rocznie i dlatego nie każdy jest w stanie je kupić. Wybierają je osoby, dla których kupienie AC jest koniecznością. Oni na ten cel przeznaczają spore sumy pieniędzy.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress