UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

August 1, 2019

Kryteria podziału odkurzaczy przemysłowych

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 7:25 am

Choć trudne zanieczyszczenia wymagają szczególnego traktowania, nie oznacza to wcale, że skonfrontowani z nimi powinniśmy poddać się bez walki. Tam gdzie zawodzą domowe rozwiązania, z pomocą przychodzą te, które powstają z myślą o zakładach produkcyjnych. Taką rolę odgrywają, między innymi, specjalne odkurzacze nazywane popularnie przemysłowymi.

 

Przemysłowy, czyli jaki?

Kryteria podziału odkurzaczy przemysłowychGdy podejmujemy się próby stworzenia ich definicji, odkurzacze przemysłowe najczęściej określamy jako te, które pozwalają na pozbywanie się zanieczyszczeń nie do pokonania dla ich zwykłego odpowiednika. Przeważnie wykorzystuje się je w zakładach produkcyjnych, co tłumaczy ich nazwę, możemy je jednak spotkać także na budowach oraz w asortymencie firm remontowych. Niekiedy pojawiają się także w domach prywatnych o dużej powierzchni.

 

 

 

Jak dzielimy odkurzacze tego typu?

Choć istnieje szereg kryteriów, w oparciu o które odbywa się podział odkurzaczy przemysłowych, największą popularnością wydaje się cieszyć ich podział na klasy. Został on wprowadzony po to, aby szybko można było odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki rodzaj pracy może wykonać sprzęt. Klasa L to zatem oznaczenie sprzętu przeznaczonego przede wszystkim do tego, aby pochłaniać pyły, podczas gdy klasa M to grupa odkurzaczy radzących sobie dobrze nie tylko z pyłami, ale także z kruszywem oraz tymi odpadami, które są konsekwencją stosowania farb oraz gipsu. Najbardziej wydajne są jednak odkurzacze reprezentujące klasę H. Można na nie liczyć między innymi wówczas, gdy naszym problemem jest ołów, pleśń, kadm, a nawet azbest. Ich atutem jest nie tylko wydajność i funkcjonalność, ale także obecność naprawdę dobrego filtra. Ten sprawia, że nawet pracując w obszarze potencjalnie niebezpiecznym nie trzeba obawiać się o własne zdrowie.

 

Oczywiście, podział na klasy nie jest jedynym, na jaki powinniśmy zwracać uwagę. Zawsze warto zainteresować się także mocą takiego sprzętu, bywa zaś, że kryterium nie do przejścia jest przede wszystkim jego cena i to ona ma zasadniczy wpływ na zakup konkretnego rozwiązania.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odprowadzanie-pylu-i-szlamu/

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress