UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

January 12, 2019

Kalkulator OC i AC – działanie

Filed under: Ubezpieczania komunikacyjne,Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 3:07 pm

Współcześnie, aby wykupić polisę ubezpieczeniową lub dowiedzieć się jaką składkę będziemy musieli zapłacić, nie musimy już szukać odpowiedniego biura agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy nam kalkulator OC online.

Kalkulator OC online to proste narzędzie, które możemy znaleźć w Internecie. Udostępnia go wiele stron internetowych, które otrzymują za to wynagrodzenie od towarzystw ubezpieczeniowych. Jego zasada działania jest bardzo prosta. Po wpisaniu odpowiednich danych system poinformuje nas o wysokości składki na bazie przedstawionych przez nas danych. Aby skorzystać z kalkulatora, musimy najpierw przygotować wszelkie dokumenty, które zwierają kluczowe dla obliczenia składki, dane. Jest to przede wszystkim dowód osobisty. Potrzebny będzie nam tu adres zameldowania, data urodzenia oraz numer pesel. Musimy też wiedzieć, kiedy otrzymaliśmy prawo jazdy i podać dane dotyczące naszego stanu cywilnego. System potrzebuje wiedzieć, czy posiadamy też dzieci. Wydawać się to może irracjonalne, a wpływ dzieci na wysokość składki, wręcz absurdalny. Jest zupełnie odwrotnie. Statystycznie bowiem osoby, które posiadają dzieci i pozostają w związku małżeńskim, mają mniejszą skłonność do ryzykownej jazdy. Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale te statystyki znają i wiedzą, że składka od takiej osoby niesie ze sobą mniejsze ryzyko wystąpienia wypadku samochodowego, wynikającego choćby z brawurowej czy szybkiej jazdy.

Oprócz danych osobowych musimy też podać wszelkie dane dotyczące samochodu. Chodzi o markę pojazdu, jego przebieg, datę produkcji oraz informacje dotyczące zabezpieczenia przed kradzieżą. Kiedy już przepiszemy wszystkie dane, to system poda nam wysokość składki. Cała operacja trwać będzie może kilkanaście minut. Korzystanie z kalkulatora jest wygodne i przede wszystkim pozwala na oszczędność czasu, a w przypadku niektórych kalkulatorów, nawet możliwość wyboru najkorzystniejszej ekonomicznie oferty. Nie musimy, jak wspomniano, udać się do agenta, zmarnować czasu na oczekiwanie przed wizytą i wyliczanie składki.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress