UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

June 6, 2018

Jak wybrać bazę pod makijaż?

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 9:03 am

Jak wybrać bazę pod makijaż?

Baza pod makijaż to kosmetyk, który często bywa określany mianem preparatu do zadań specjalnych – niweluje przebarwienia i niedoskonałości, wygładza skórę, utrwala makijaż.

Może być używana okazjonalnie lub codziennie, zakładając oczywiście, że jest ona odpowiednio dobrana do rodzaju cery.

Na co zwrócić uwagę wybierając bazę pod makijaż?

Pudrowa baza pod makijaż produkowana jest na bazie pudru, dzięki czemu wykazuje ona właściwości matujące, ponadto skutecznie pochłania nadmiar sebum. Dobrej jakości baza pod makijaż powinna zawierać drobno zmielony puder, który dokładnie rozciera się na twarzy, zapewniając długotrwały efekt matu. Większe drobinki mogą utrudnić prawidłowe rozprowadzenie podkładu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie pudry naturalne mogą być wykorzystywane jako baza pod makijaż.

Rozwiązaniem, które można wykorzystać jako bazę, jest puder ryżowy, który sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i odpowiednio nawilżona. Ponadto kosmetyk ten łagodzi podrażnienia i przedłuża trwałość makijażu.

Funkcję bazy może pełnić także tonik, serum, krem matujący, a nawet mgiełka nawilżająca.

Na rynku kosmetycznym dostępne są różne rodzaje baz pod makijaż, większość z nich to bazy silikonowe, tworzące nieprzepuszczalną warstwę, która może przyczynić się do zapchania porów i namnażania się bakterii. Podkładów silikonowych nie należy łączyć z wodoodpornym podkładem.

W celu usunięcia baz silikonowych konieczne jest stosowanie preparatów na bazie tłuszczu.
Baza silikonowa sprawdza się w przypadku skóry suchej i dojrzałej.

Podobne działanie wykazuje olejowa baza pod makijaż, przy czym funkcję bazy spełniają w tym przypadku lekkie oleje naturalne, m.in. z pestek malin, różany lub lniany.
W przypadku podkładów produkowanych na bazie wody optymalnym rozwiązaniem jest glicerynowa baza pod makijaż. Należy jednak pamiętać, że może ona przyczynić się do ważenia się podkładów mineralnych, z którymi kompatybilna jest żelowa baza pod makijaż. W tym przypadku na skórze nie tworzy się tłusty film, a widoczność porów ulega znacznemu zmniejszeniu.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress