UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

March 20, 2017

Jak ubezpieczyć swój bagaż?

Filed under: Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 10:13 am

Jak ubezpieczyć swój bagaż?Wyjeżdżając w podróż dowolnym środkiem transportu musimy szczególnie pilnować nie tylko tego, by wsiąść w odpowiedni samolot lub pociąg, ale również – by nic złego nie stało się z naszym bagażem.

Statystyki są bezlitosne – bardzo często zdarza się, że bagaż zostaje zgubiony przez obsługę lotniska, wydany niewłaściwej osobie lub włożony do niewłaściwego samolotu. Generuje to dla nas olbrzymi stres, szczególnie gdy zawartość walizki była dla nas cenna, a sama walizka – była nieubezpieczona.

Dodatkowe ubezpieczenie

Ubezpieczenie bagażu w podróży, sprzedawane przez firmy ubezpieczeniowe jako część polisy turystycznej, pozwala nam uniknąć wielu nieprzyjemności w czasie podróży. Przede wszystkim pomaga zrekompensować koszty, które wynikają z konieczności zakupienia podstawowych artykułów codziennego użytku z tytułu tak zwanego “opóźnienia w dostarczeniu bagażu”. Innymi słowy – gdy obsługa lotniska zgubi naszą walizkę i na czas jej odnalezienia zmuszeni jesteśmy kupić nowe ubrania, szczoteczkę do zębów i tym podobne.

Dodatkowa ochrona

Oprócz tego, takie ubezpieczenie bagażu chroni nas przed konsekwencjami kradzieży – gdy pomimo właściwego postępowania z bagażem i pilnowania go, staniemy się ofiarami podłej kradzieży. Ubezpieczenie możemy wykupić na każdy dzień trwania podróży, płacąc za to zaledwie kilka złotych dziennie. A co ono nam daje? Przede wszystkim, nie musimy się martwić o swój bagaż na czas przyjazdu i powrotu. Ubezpieczamy swój bagaż na sumę, jaką jest według nas warty i ubezpieczyciel wypłaca nam odszkodowanie, w razie zaistnienia konkretnych, wymienionych w polisie wypadków losowych. Co ciekawe – jeśli uznamy, że bagaż ma dla nas wartość sentymentalną, możemy zwielokrotnić sumę ubezpieczenia, płacąc nieco więcej, ale mieć gwarancję, że w razie kradzieży lub zagubienia walizki dostaniemy za to potężną rekompensatę. Warto wykupić na czas nawet kilkudniowej podróży ubezpieczenie turystyczne obejmujące również ubezpieczenie bagażu – dzięki temu minimalizujemy swoje straty finansowe, oraz oczywiście przeżywany stres.

Zobacz ofertę Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/Podroz/ubezpieczenie-turystyczne-w-podrozy

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress