UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

September 5, 2018

Jak poprawić kondycję paznokci?

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 8:25 am

Jak poprawić kondycję paznokci?Łamiące się lub rozdwajające paznokcie potrzebują naszej pomocy. Pojawia się jednak pytanie z jakich powodów nasza pomoc jest im potrzebna? Gdy poznamy przyczyny problemów, będziemy mogli uniknąć ich w przyszłości.

Częste przyczyny problemów z paznokciami

Dermatoza zużycia to jeden z najczęściej pojawiających się problemów z paznokciami. Schorzenie to jest efektem narażania paznokci na kontakt z wodą, środkami czystości i detergentami, których używamy do sprzątania, mycia naczyń i prania w rękach. Można jej zapobiec pamiętając o założeniu gumowych rękawic przez przystąpieniem do wykonywania tych prac. Problemy z paznokciami mogą pojawić się także, gdy same wykonujemy manikiur używając przy tym cążków i metalowych pilniczków. Na wygląd paznokci wpływa także nawyk ich obgryzania. Obgryzanie hamuje proces rośnięcia płytki, sprawia, że zaczyna ona rozszerzać się na boki i rozwarstwiać. Przyczyną poważnych problemów z paznokciami może być także zła, uboga w witaminy i minerały dieta.

Jak zregenerować paznokcie?

Obgryzania paznokci można się nauczyć, można też wypracować w sobie nawyk zakładania do prac domowych rękawic. W przypadku błędów w diecie skorygowanie ich może być trudne. W takiej sytuacji, zanim nauczymy się zdrowo odżywiać, możemy sięgnąć po suplementy diety. Regenerację paznokci przyspieszą preparaty, w których składzie są witaminy z grupy B, witamina A i E. Składnikiem, którego potrzebują paznokcie jest także witamina H, czyli biotyna. W wielu suplementach diety wśród składników jest więc także biotyna. W suplementach diety powinny znajdować się także minerały. Mocne paznokcie zapewnią suplementy zawierające cynk, krzem, siarkę i magnez.

Kondycję paznokci można poprawić dostarczając im składników odżywczych także z zewnątrz. Pomocne są między innymi odżywki z ceramidami, teflonem i keratyną. Często skład odżywek wzbogaca się także wapniem, minerałami i witaminami z grupy B. Odżywki i suplementy diety nie działają natychmiast. Trzeba być bardzo cierpliwym, gdyż pierwsze efekty pojawią się najwcześniej po kilku tygodniach.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress