UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

September 3, 2018

Jak pomóc słabym paznokciom?

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 8:22 am

Jak pomóc słabym paznokciom?Szkodzą im niezdrowe nawyki, zła dieta, niektóre zabiegi kosmetyczne. Jak pomóc paznokciom, aby znów były zdrowe?

Kruche paznokcie to często skutek działania niekorzystnych czynników zewnętrznych

Szkodzi im woda i detergenty. To dlatego do ręcznego prania, zmywania i sprzątania powinno się wkładać ochronne gumowe rękawiczki. Paznokcie nie lubią także acetonu: popularnego składnika zmywaczy do lakieru. Płytkę paznokciową uszkadzają także cążki, nożyczki i metalowe pilniczki. Brzydkie i słabe paznokcie mogą być także objawem świadczącym o niedoborze witamin i mikroelementów. Gdy codzienny jadłospis jest bogaty w produkty zawierające białko, magnez, potas, wapń, siarkę i biotynę, paznokcie są zdrowe, mocne i lśniące. Długotrwałego niedoboru witamin i minerałów nie da się uzupełnić z dnia na dzień wprowadzając zmiany w diecie. Dlatego warto wspomóc się suplementami diety, które korzystnie wpłyną na kondycję paznokci.

Kondycję paznokci poprawią także domowe kuracje oparte na naturalnych, bardzo prostych i tanich składnikach. Na stan płytek bardzo korzystnie wpływa masaż ząbkiem czosnku. To może dla wielu osób lek mocno zaskakujący, ale czosnek zawiera dobrze wpływającą na kondycję paznokci siarkę. Ząbkiem czosnku należy smarować nie tylko płytkę paznokci, ale także otaczające je skórki. Wiele cennych składników odżywczych zawiera także skrzyp polny i pokrzywa. Wiele suplementów diety na piękne i zdrowe paznokcie zawierają więc wyciągi z tych ziół.

Ale równie skutecznie działają one w postaci herbatek

Wygląd paznokci powinien poprawić się po kilku tygodniach przyjmowania suplementów diety cy stosowania domowych kuracji. Ale problemy z paznokciami to nie zawsze skutek złej diety czy niewłaściwych nawyków. Często to sygnał kłopotów ze zdrowiem. Dlatego, gdy po kilku tygodniach kondycja paznokci wyraźnie się nie poprawi, szukajmy przyczyny problemów zgłaszając się do lekarza. Problemy z paznokciami mogą być sygnałem chorej tarczycy, anemii, atopowego zapalenia skóry albo grzybicy.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress