UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

October 27, 2016

Jak oszczędzać pieniądze – ubezpieczenia podróżne

Filed under: Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 1:39 pm

Oszczędzanie pieniędzy nie wszystkim wychodzi jednakowo. Dla wielu osób to żaden problem. Nie tylko umieją oni planować wydatki. Umieją je także ograniczać, wtedy kiedy trzeba.

Zwykle osoby takie oszczędzają każdego miesiąca i mają rezerwy finansowe, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie i zabezpieczają przyszłość. Ci, którzy nie radzą sobie z oszczędzaniem zwykle podejmują w tych kwestiach błędne decyzje. Zamiast zrezygnować z kilku kolejnych ciuchów, rezygnują z tego, żeby kupić ubezpieczenie mieszkania. Takie oszczędności są ryzykowne i tak naprawdę mogą przyczynić się do zwiększonych wydatków. Bardzo łatwo można się o tym przekonać.

Polisa, a kradzieże

Wystarczy przecież, że zostaniemy okradzieni. Kiedy zginie telewizor, komputer i sprzęt grający jesteśmy stratni na kilka tysięcy złotych. Kiedy trzymamy w domu cenną biżuterię i pieniądze, straty mogą być jeszcze większe. Poza tym taki złodziejski napad może przyczynić się do innych zniszczeń i szkód. Być może uszkodzeniu ulegną okna albo drzwi. Mogą nastąpić też inne szkody. Mając odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości i majątku takie wydarzenia jakoś przeżyjemy. Dzięki otrzymanemu odszkodowaniu będziemy w stanie nieodczuwalnie dla naszych finansów doprowadzić mieszkanie do stanu pierwotnego. Kiedy odpowiedniej polisy nie mamy, wszystkie koszty musimy ponieść samodzielnie. Nie będzie to mały wydatek.

Pokrywanie kosztów zalania przez polisę

Poza tym ubezpieczenia mogą generować oszczędności też w innych sytuacjach. Kiedy zdecydujemy się na OC w życiu prywatnym i zdarzy nam się zalać mieszkanie sąsiada z dołu, koszty jego remontu pokryje nasza polisa. Kiedy takiej nie mamy, za takie szkody zapłacimy z oszczędności. W wielu sytuacjach takie wydatki są na tyle duże, że żeby je pokryć trzeba brać kredyt lub pożyczkę. To z oszczędzaniem ma już niewiele wspólnego. Dlatego chcąc oszczędzać, nie warto oszczędzać na ubezpieczeniach. Może się to skończyć źle nie tylko dla domowego budżetu, ale i dla całej naszej sytuacji finansowej. Lepiej kupić ubezpieczenie za 150 zł, niż ryzykować wydatki przynajmniej dziesięciokrotnie większe.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress