UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

January 5, 2019

Jak motywować swoich pracowników?

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 10:43 am

Pracownik w firmie powinien być traktowany jak osoba, która jest dla przedsiębiorstwa cenna. Zbudowanie więzi między firmą a pracownikiem powinno być zawsze celem, do którego będzie się dążyć. To istotna sprawa, ponieważ właśnie dzięki temu można oczekiwać, że pracownik będzie się przywiązywał do firmy a to sprawi, że nie będzie chciał z niej odejść. Jeśli brak jest więzi to trudno mówić o dobrej, udanej współpracy i o zadowoleniu pracownika z tego co robi. Dlatego również tak ważnym zagadnieniem jest motywowanie pracowników. Ten temat powinien wzbudzić zainteresowanie każdego przedsiębiorcy. To jak pracownicy będą motywowani może mieć wpływ na to jak będą realizować swoje zadania. Warto więc szukać sposóbów na motywowanie pracowników i wykorzystywać takie, dzięki którym rzeczywiście stanie się to możliwe.

Dodatki do wynagrodzenia

Nie da się zaprzeczyć, że motywowanie pracowników w zdecydowanej większości firm opiera się obecnie na różnego rodzaju gratyfikacjach. Coraz mniej firm obstaje wyłącznie przy zwykłym wynagrodzeniu w postaci pensji. Szuka się różnych innych rozwiązań, dzięki którym pracownicy mogą dostawać dodatkowe gratyfikacje finansowe i materialne. W ten sposób również realizuje się motywowanie pracowników przygotowując dla nich np. bony podarunkowe za realizowane korzystnie dla firmy zadania. Tego typu propozycji znajdziemy na rynku coraz więcej i wiele firm prześciga się w tym jakie dodatki do pensji może zaproponować swoim pracownikom. W taki sposób skutecznie buduje się pozycję firmy w oczach pracowników.

Motywowanie pracowników może realizować się również przez budowanie więzi między pracownikami. Jeśli będziemy w stanie skutecznie taką właśnie więź budować to będzie to szansa na to, by rozwijać firmę w odpowiedni sposób. Pracownik, który będzie w grupie czuł się dobrze na pewno będzie miał więcej motywacji do realizowania zawodowych zadań niż osoba, która będzie czuła się poza grupą, nie będzie miała więzi z firmą i innymi pracownikami. Dlatego wzbudzanie motywacji u pracowników może być również realizowane przez ich integrowanie.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress