UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

June 5, 2019

Czym się cechuje włoska pizza?

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 11:16 am

Pyszna, chrupiąca i rozpływająca się w ustach. Tym cechuje się właśnie włoska pizza. Sosnowiec, Gdańsk, Kraków w każdym większym mieście znajdziemy odpowiednią pizzerię, gdzie możemy spróbować tradycyjnej pizzy. Czym ona powinna się cechować?

Składniki i przygotowanie

Prawdziwa włoska pizza charakteryzuje się umiarem w doborze składników, wystarczą trzy do czterech składników, nie więcej. Ciasto powinno być cienkie oraz chrupiące. Musi być też wyrabiane z mąki pszennej. Dzięki dużej ilości ziół, jak oregano, bazylia, czy rozmaryn oraz świeżych składników kusi swoim aromatem. Jednak nie wystarczy jedynie połączyć wszystkie składniki. Należy to też zrobić w sposób właściwy. Najważniejszy jest sposób przyrządzania ciasta. Trzeba do szklanki z letnią wodą dodać drożdże, łyżeczkę cukru, mąkę i oliwę z oliwek. Całość powinna być mieszana tak długo aż powstanie jednolita konsystencja. Potem wszystko trzeba odstawić na około dwadzieścia minut. Po tym czasie możemy dodać mąkę oraz sól. Ostatnim etapem jest wyrabianie ciasta. Należy pamiętać, aby nie robić tego pod żadnym pozorem wałkiem. Ciasto musi być wyrabiane ręcznie. Samo ciasto musi rosnąć minimum trzydzieści minut. Jednak niektórzy włosi pozostawiają ciasto nawet na kilka dni.

Jak rozpoznać prawdziwą włoską pizzę?

Oczywiście prawdziwą włoską pizzę rozpoznamy właśnie po cieście. Te powinno być leciutkie i delikatne. Niemniej ważne są jednak dodatki. Nie chodzi o ich jakość czy ilość. Najważniejsze jest to, jak zostaną one połączone. Jeśli dostaliśmy pizzę ze składnikami ułożonymi na serze, to znak, że jesteśmy w prawdziwej włoskiej pizzerii. Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie ma jednej włoskiej pizzy. Każdy region we Włoszech robi ją trochę po swojemu. Wszystkie cechuje pewna oszczędność w zakresie używania dodatków, a także właśnie specyficznie robione ciasto. Pizza taka w dużym stopniu różni się od jej amerykańskiego odpowiednika. Na pizzy zza oceanu zazwyczaj znajdziemy więcej składników, dużo mięsa, a samo ciasto jest raczej grube.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/sosnowiec-c-h-plaza

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress