UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

June 18, 2016

Czy ubezpieczenie OC przez Internet jest w pełni legalne?

Filed under: Ubezpieczania komunikacyjne — o-ubezpieczeniach @ 11:29 am

Przez Internet załatwiamy bardzo różne sprawy i od niedawna można nawet włączyć do tego nie tylko obliczanie składki OC, ale po prostu zawieranie umowy ubezpieczenia. Jest to bardzo wygodne i do tego potrafi być niesamowicie korzystne finansowo, ponieważ nieraz się zdarza, że stawka OC w najlepszej ofercie różni się od naszej obecnej kwoty ubezpieczenia o kilkadziesiąt procent. Kalkulator OC online nieraz pokazuje nam firmy, w których wystarczy zapłacić jedna trzecia tego, co płaciliśmy dotychczas. W praktyce oczywiście kalkulator ubezpieczenia OC rzadko jest aż tak skuteczny, ale nie jest niczym nadzwyczajnym uzyskanie przynajmniej jakichś niewielkich korzyści. Niewiele osób okazuje się mieć w danym czasie wykupioną najkorzystniejszą opcję.

Pojawia się tylko pytanie, czy takie coś jest w pełni bezpieczne i legalne, ponieważ nie da się ukryć, że sytuacja wydaje się być wręcz zbyt piękna, by mogła być prawdziwa. Na szczęście nie ma tu żadnego małego druczku czy jakichś innych kruczków prawnych mogących stanowić dla nas pułapkę. Działa po prostu wolny rynek. Tak zwani ubezpieczyciele direct są bardzo tani, bo nie inwestują w reklamy, nie mają wielkich biur i nie zatrudniają stad ludzi. Wszystko odbywa się przez Internet, więc koszty są minimalne.

Umowy ubezpieczeń OC

Co do legalności takiego przedsięwzięcia, wszystko jest bardzo dokładnie pilnowane przez państwo. Umowa OC to ubezpieczenie do sumy określonej przez ustawodawcę, która obecnie liczona jest w milionach euro. Obowiązkiem ubezpieczyciela jest wskazanie właśnie takiej sumy maksymalnej ubezpieczenia, a naszym obowiązkiem jest zakup ubezpieczenia o właśnie takiej sumie. Z obu stron obowiązek jest w pełni wypełniony, więc nie ma tutaj żadnych uchybień prawnych i można spać spokojnie.

Przed czym chroni nas ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC chroni nas przed skutkami naszej nieuwagi lub jakiejś siły wyższej nas dotykającej, ale bezpośrednie wypłaty nigdy nie trafiają do nas, tylko są przekazywane osobie poszkodowanej. Dlatego osoba kupująca polisę musi być zainteresowana tylko tym, by ją posiadać i to wszystko.

Oblicz swoją składkę tutaj

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress