UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

June 6, 2017

Czy kalkulatory OC są godne naszego zainteresowania?

Filed under: Ubezpieczania komunikacyjne — o-ubezpieczeniach @ 10:39 am

Czy kalkulatory OC są godne naszego zainteresowania?Wielu kierowców swoją wiedzę na temat rynku ubezpieczeniowego czerpie z reklam – internetowych, radiowych, telewizyjnych. No cóż, to ma niby trochę sensu, ale czy na pewno jest to najbardziej wskazana opcja? Przecież w naszym interesie jest to, aby najzwyczajniej w świecie w żadnym razie nie wybrać takiego ubezpieczyciela, który nie traktuje nas w poważny sposób.

Jeżeli ktoś traktuje nas poważnie, daje nam konkurencyjne warunki – nie zawyża stawek ubezpieczenia, a co najbardziej istotne, wywiązuje się ze swoich obowiązków, gdy okaże się, iż potrzebujemy jego pomocy.

Reklama prawdy Ci nie powie…

 

I tutaj warto zadać sobie podstawowe pytanie – czy z reklamówek dowiemy się tego, który ubezpieczyciel jest w porządku? Nie! Przecież to chyba całkowicie normalne, że reklamy nie są po to, aby mówić prawdę. Oczywiście nikt nie twierdzi, iż reklamy są kłamliwe, one nie mogą aż tak bardzo wprowadzać w błąd – są jeszcze w tym kraju instytucje, które zajmują się kontrolą rynku reklamowego, ale jakby nie patrzeć tylko skończony naiwniak wierzy reklamom telewizyjnym.

…ale kalkulator OC tak

 

Na całe szczęście są kalkulatory OC, dzięki którym faktycznie będziemy mogli dowiedzieć się całej prawdy. Co jak co, ale kalkulator OC i AC to naprawdę fantastyczna sprawa – coś takiego, dzięki czemu wielu kierowców obudziło się niejako ze snu, to znaczy uzmysłowiło sobie, że przez ostatnie lata przepłacali. I to mocno. Szczególnie młodzi kierowcy albo tacy, którzy mają za sobą nieciekawą przyszłość za kółkiem, pełną przygód, mogą narzekać na kwotę ubezpieczenia. I po to jest właśnie ubezpieczenia OC kalkulator, abyśmy bez najmniejszego problemu mogli znaleźć coś godnego naszego zainteresowania. Rynek usług ubezpieczeniowych byłby sporo zdrowszy, gdyby większa ilość Polaków korzystała z kalkulatorów. Wtedy ubezpieczyciele musieliby przygotować naprawdę konkretną ofertę.
W przeciwnym wypadku, musieliby najzwyczajniej w świecie zrozumieć, iż będą tracili z roku na rok klientów – jeżeli oczywiście nie zaczną traktować Polaków w poważny sposób.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress