UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

August 1, 2016

Czy dzięki funduszom można zarobić pieniądze?

Filed under: Porady — o-ubezpieczeniach @ 8:10 am

Zarabianie pieniędzy jest możliwe dzięki pracy zawodowej. Niektórzy zarabiają pieniądze za pośrednictwem Internetu. Jeszcze inni zarabiają dzięki inwestowaniu pieniędzy.

Jednak żeby inwestować trzeba mieć na to środki. Zwykle ich źródłem jest systematyczne oszczędzanie. Kiedy oszczędności jest na tyle dużo, że można je zainwestować, zwykle warto to zrobić. Fundusze inwestycyjne są produktami, na których umieszcza się środki, które z kolei są rozdysponowywane przez konkretne osoby, na konkretne udziały w poszczególnych funduszach. Dla laika to dość skomplikowana sprawa, dlatego lepiej powierzyć ja osobom, które się na tym znają.

Różne rodzaje funduszy inwestycyjnych

Zanim powierzy się pieniądze na inwestycje poprzez fundusze inwestycyjne, trzeba się zastanowić w jakie rodzaje funduszy inwestycyjnych powinno się lokować pieniądze. Nie każdy bowiem fundusz dostępny jest dla każdego. Dla drobnych inwestorów dobrym wyborem będą fundusze inwestycyjne otwarte. Ich przeciwieństwem są fundusze inwestycyjne zamknięte. Do tego rodzaju funduszy dostęp mają inwestorzy z bardzo dużymi środkami na inwestycje. Tu inwestują pieniądze prawdziwi finansowi potentaci. Można tu zarobić duże pieniądze, ale i duże pieniądze trzeba udostępnić. Ponadto ryzyko utraty środków jest tu zdecydowanie duże. Każdy fundusz inwestycyjny otwarty jest w zasadzie funduszem bezpiecznym.

Brak ryzyka poniesienia straty

Ryzyko poniesienia straty jest tu żadne albo bardzo niewielkie. Przy tak dużym bezpieczeństwie inwestycji, zyski nie należą do najwyższych. Ale zawsze są. Inwestowanie w fundusze inwestycyjne jest dużo bardziej opłacalne niż na przykład lokowanie oszczędności w lokaty bankowe. Chociaż one tez pozwalają zarobić dodatkowe pieniądze i są bezpieczne, dają szansę na dużo mniejszy zysk niż fundusze inwestycyjne. Fundusze inwestycyjne są odpowiednie i dla początkujących inwestorów, i dla tych, którzy już na temat inwestycji mają jakieś pojęcie. Chcąc inwestować pieniądze a pośrednictwem funduszy warto jest wzbogacać swoją wiedzę na tematy inwestycji i ogólnej sytuacji na ryku światowym. Taka wiedza bywa bardzo przydatna.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress