UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

February 20, 2017

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu szyb?

Filed under: Ubezpieczania komunikacyjne — o-ubezpieczeniach @ 7:41 am

Ubezpieczenie szyb samochodowych to nowoczesny i bardzo interesujący produkt. Warto rozważyć go szczególnie jeśli nie wykupujemy ubezpieczenia autocasco w pełnej wersji tylko pozostajemy przy obowiązkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej OC lub autocasco w wersji minicasco – czyli uruchamianego tylko przy tak zwanej szkodzie całkowitej.

Jest korzystne także dla osób, które wykupują cały pakiet ubezpieczenia AC, ponieważ dzięki ubezpieczeniu szyb w razie szkody możemy zachować istniejące zniżki na autocasco.

Ostrożnie – na to zwróć uwagę – zniżki

Skuszeni możliwością zachowania zniżek na AC pamiętajmy o jednym. Na pewno zachowamy je likwidując szkodę z polisy auto szyba a nie autocasco i na następny okres ubezpieczeniowy wznawiając ubezpieczenie AC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. W innym wypadku może być różnie. Niektóre firmy honorują wzajemnie to ubezpieczenie i szkodę traktują jako likwidacje z polisy obejmującej ochroną tylko wybrane elementy samochodu a niektóre każdą mini ochronę czy to szyb czy opon traktują jako likwidację z autocasco. Więc na pewno szkoda likwidowana w ramach ubezpieczenia szyb chroni zniżki z autocasco w tym samym towarzystwie. Jeśli jesteśmy wierni jednemu towarzystwu, nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli jednak szukamy w różnych TU, porównujemy ceny może się to dla nas okazać mniej korzystnym rozwiązaniem niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę

Kolejnymi dwiema sprawami na jakie warto zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie szyb samochodowych w danym towarzystwie jest to jakie szyby w ramach wymiany zostaną nam zamontowane. Może się bowiem okazać, ze o ile naprawiamy szybę oryginalną, tak już wymiana odbywa się na zasadzie zamiennika. O ile w starych samochodach jest to kwestia mniej istotna tak w nowych autach wydaje się być kluczowa. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić koniecznie uwagę jest to jakie uszkodzenia szyb są w wyłączeniach. Może się bowiem okazać, że nie podlegają wymianie szyby uszkodzone na skutek eksploatacji a tylko zbite w nagłych zdarzeniach.

Sprawdź warunki na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-szyby/

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress