UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia – blog o ubezpieczeniach

September 27, 2019

Co warto wiedzieć o pizzy

Filed under: Ubezpieczenia — o-ubezpieczeniach @ 12:29 pm

Pizza należy do tych dań kuchni włoskiej, którym równie chętnie zajadają się dzieci i dorośli. Dobra pizza Sosnowiec przygotowywana jest ze składników najwyższej jakości. Dzięki temu, że są one dobrej jakości i świeże, pizza ta smakuje niemal tak samo dobrze jak ta we Włoszech.

 

Różne wersje pizzy

 

W menu pizzerii, która chce mieć dużą liczbę klientów musi znaleźć się przynajmniej kilka wariantów pizzy. Nie może oczywiście zabraknąć wśród nich tej, która na całym świecie zamawiana jest naprawdę bardzo często. Mowa oczywiście o prostej, ale jakże smacznej pizzy Margherita. Pierwszą osobą, która miała przyjemność jej spróbować była królowa Włoch Margherita. Danie to przygotowano z okazji jej wizyty w Neapolu; wydarzenie to miało miejsce 150 lat temu. Margherita składa się tylko z ciasta, sera mozzarella, sosu przygotowanego na bazie pomidorów San Marzano. Całość wieńczą listki bazylii. Większość rodzajów włoskiej pizzy zawiera 3 – 4 składniki. Bardzo smaczna pizza Romana składa się z sosu pomidorowego, mozzarelli, filetów anchois i oregano. Bardzo mało składników używa się do przygotowania pizzy Viennese. Jest ich także tylko 3; są to: mozzarella, pomidory, listki świeżego oregano oraz kiełbasa. Przed podaniem pizza skrapiana jest oliwą. W menu wielu pizzerii, także tej w Sosnowcu, pojawia się coraz częściej calzone. To pizza w kształcie pieroga. Ciasto używane na calzone jest takie samo, jak to na klasyczną pizzę. Dodatki, którymi wypełniony zostanie pieróg również mogą być takie same jak w klasycznej pizzy.

 

Jak poznać dobrze upieczoną pizzę?

 

Pizza nie musi spędzać w piecu zbyt wiele czasu. Tradycyjnie pieczona jest w piecach opalanych drewnach zaledwie przez kilka minut z uwagi na panującą w piecu bardzo wysoką temperaturę. Nie wszystkie pizzerie dysponują takim piecem; aby osiągnąć jak najwyższą temperaturę pizzę piecze się więc na specjalnych kamieniach. Dobrze upieczona pizza ma lekko uniesiony brzeg. Brzeg nie może być przypalony. Pizza powinna być też elastyczna i pulchna.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/sosnowiec-c-h-plaza

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress